Borbeni Kolumbijci deklasirali nemoćne Poljake

Kolumbija je nadigrala Poljsku rezultatom 3:0 u Kazanju u posljednjoj utakmici drugoga kola skupine H Svjetskoga prvenstva u Rusiji.

Obje momčadi oprezno su ušle u ovaj susret, budući da je i jednima i drugima pobjeda bila imperativ. Poljska je inicijativu preuzela na samom početku susreta i prisilila Kolumbijce na prikaz defanzivne igre, no Poljaci su ubrzo izgubili ritam.

Borbeno je bilo s obje strane terena, ali iz želje za pobjedom proizlazile su i mnoge ”početničke” greške kod igrača obiju momčadi.

Pogodak za vodstvo Kolumbije od 1:0 postigao je Yerry Mina koji je na odličnu asistenciju Jamesa Rodrigueza loptu glavom poslao pod gredu Poljaka i tim rezultatom završeno je prvo poluvrijeme.

Paklenu atmosferu za Poljake u ovom susretu napravila je i publika u Kazanju jer su tribine bile prepune Kolumbijskih navijača.

U drugo poluvrijeme Kolumbijci su ušli odlučnije i u par navrata imali su priliku ponovno zaprijetiti Poljacima, no falilo im je prezicnosti.

Kolumbijcima je Lewandowski napokon zaprijetio u 59. minuti kada se u šesnaestercu našao sam, ali golman David Ospina zabilježio je sjajnu obranu.

Radamel Falcao nečuvan u 69. minuti sjajno pogađa vanjskim dijelom kopačke za 2:0 Kolumbije. Falcau je to ukupno 30 pogodak za reprezentaciju.

U 75. minuti James Rodriguez izvanredno krade loptu na sredini terena i precizno dodaje za Cuadrada koji fantastično gađa za 3:0.

Ovim porazom za Poljsku je sve izgubljeno, a Kolumbija, nakon poraza u prvom kolu od Japana, zahvaljujući ovoj pobjedi u posljednjem će kolu odlučivati sama o sebi.