Borbena Hrvatska poražena i od Danske te se oprostila od borbe za medalju

Hrvatska rukometna reprezentacija upisala je novi poraz na Europskom prvenstvu u Mađarskoj. Bolja je ovaj put bila reprezentacija Danske s 25:27.

Kauboji su u ovaj susret ušli puno odlučnije i igrali su puno kvalitetnije nego što je to bilo u prethodnoj utakmici protiv Crnogoraca, ali protiv akutalnih svjetskih prvaka Danaca se više nije moglo.

Prvo poluvrijeme proteklo je u nekom egalu, Danci bi se odvojili na 2-3 razlike, ali Hrvatska se vraćala. Rezultat na poluvremenu davao je nadu Hrvatskoj, jer bilo je 12:11 za Dance.

Danska se na početku drugog dijela uspjela odvojiti na tri razlike, prije svega zahvaljujući izvrsnoj igri sedam na šest za koju hrvatska obrana nije imala rješenje. Danci su više-manje kroz cijelo poluvrijeme držali tu prednost. Hrvatska se u dva navrata približila na jedan razlike, ali dalje od toga nije mogla. Na kraju je završilo 25:27 za Dance.

Hrvatsku očekuju još dvije utakmice u skupini protiv Nizozemske i Islanda, ali prolaz u polufinale sada nemoguć jer Kauboji jedini u skupini nemaju bodova.