U odgođenoj utakmici 18. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine, Sarajevo je na svom terenu izgubilo od Borca rezultatom 2:0.
Ovom pobjedom Borac se približio Zrinjskom, koji je trenutno lider, dok Sarajevo gotovo sigurno gubi šanse za osvajanje titule.
Povratak Borca na vrh krenuo je već u 2. minuti kada je dosuđen penal. Vuković je pogodio s bijele točke i doveo ekipu iz Banja Luke u vodstvo.
Sarajevo je u početnim minutama imalo nekoliko šansi, a u devetoj minuti Kuprešak je iz slobodnog udarca pokušao, ali Guliashvili nije uspio precizno šutirati.
U 11. minuti Savić je imao dobru priliku. Međutim, njegov udarac je otišao preko gola, dok je Butić u 20. minuti pokušao iz slobodnog udarca, no Šiškovski je lako obranio.
Najveća prilika za Sarajevo došla je u 31. minuti kada je Kyeremeh sjajno pucao s lijeve strane, ali je Šiškovski i to obranio.
Sarajevo je nastavilo s pritiskom u drugom dijelu, ali nije uspjelo postići gol. S druge strane, Borac je u 50. minuti imao svoju šansu, kada je udarac Despotovića blokiran. U 61. minuti, Vuković je sjajno uposlio Hereru, koji je izbjegao obranu Sarajeva, ali je šutirao pored gola.
U 67. minuti, Borac je postavio konačan rezultat. Savić je dodao do Despotovića, koji je imao puno prostora i bez problema poslao loptu u mrežu.
Sarajevo je imalo priliku smanjiti zaostatak u 81. minuti. Vuković je promašio veliku šansu, dok je Guliashvili promašio još jednu priliku u završnici utakmice.
Borac se ovom pobjedom približio Zrinjskom na tri boda, dok Sarajevo trenutno drži treće mjesto.
(Fena)
haha ha , nisu svakako za te lige. Mrs u federalnu
Jedino Zrinjski ostao koji se bori protiv Borca
Pitari spušteni na zemlju
borac sa ovom pobjedom na koševu primakose zrinskom na tri boda ako sad zrinski kiksa titulu je prokocko
Za 11:27,ma o čemu ti brbljaš,politika ,pa ta politika i politički novac su dali Zrinjskom bar 5 titula u zadnjih 15 godina daleko najprivilegiraniji klub u BiH je Zrinjski po pitanju saveza,politike,sudaca ili medija kada se proračun puni iz federalnog proračuna,a za smo kao narod mi Hrvati degradirani po pitanju politike ,a draganu je bitan samo njegov Zrinja
Jeli moguće da će njima opet prvo misto.Zrinjski ima sve u svojim rukama.Ako politika nije upetljana i ako Zrinjski želi onda nema śanse da borac bude prvak.Ko ce znat kakva je politika.Da se ne izda naredba da puste lešinarim.Svakako će osnovat svoju ligu ako ovo ide po planu milorada.
Kao Zrinjski najbolji o ono ne daju mu da bude prvak. Hahah
12:06,12:52 sa ograničenim takve vrste kao ti nema prepirke.Tko je god normalan odustat će jer ti fali dasaka i eksera podosta.Zar bi Zrinjski gubio utakmicu u bjeljini i igrao nerjeseno na pecari da se tu igra nogomet.Igrački može pregazit jedne i druge.Zato protresi tu bidoninu na ramenima jer je očigledno da je ograničenost u pitanju praćena sa ozbiljnim mentalnim problemima.
U ovoj ligi ima svega i svačega, ali ljudi pretjeruju s ovim teorijama oko puštanja utakmica.
ovo je pusteno 100 poszo,Sarajevo ce ih proci u kupu.Zivi bili pa vidjeli
Za 13:17,zatucani ajde u tri mizde paterine,zatucani narkić sa smčenjaka,ajde na svoje YU portale ,patološki mrziš Široki ti si neka deformacija za koju se netko blizak treba pobrinuti