Borac preokretom pobijedio Željezničar

Nogometaši Željezničara poraženi su na Grbavici od banjalučkog Borca sa 1:2, u derbi susretu 17. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Željezničar je poveo u 28. minuti golom Amoaha, koji se nakon ubačaja Štilića dobro snašao u kaznenom prostoru gostiju i s dva metra udaljenosti “ugurao” loptu u mrežu.

U 33. minuti Borac je izjednačio preko Kulašina koji je pucao s ruba šesnaesterca, lopta je na putu do gola zakačila igrača Železničara i prevarila vratara Bendera te završila u mreži.

Do kraja poluvremena Borac je imao još jednu dobru priliku, ali je Vojinović nakon kornera Ninkovića loše pucao glavom, iako je bio sam na sedam metara od gola.

Ključni trenutak utakmice dogodio se u 58. minuti kada je Željezničar ostao s igračem manje nakon što je Santos dobio crveni karton zbog udarca laktom protivnika.

Unatoč tome, Željezničar je nastavio s napadima, te u 61. minuti postigao i drugi gol, koji je sudac Bilbija poništio dosudivši prekršaj Cocaliću na vrataru Ćetkoviću.

U 69. minuti gosti su imali stopostotnu priliku kada je Cocalić spasio Željezničar obranivši udarac glavom na gol-liniji.

Borac je poveo u 82. minuti preko Piščevića koji je iskoristio zbunjenost domaće obrane i preciznim udarcem s 15 metara pogodio donji desni kut Benderovih vrata.

Do kraja susreta Željezničar je sve karte bacio u napad, ali nije stigao do izjednačenja, a Borac je uspio odnijeti tri boda sa Grbavice i preskočiti Željezničara na trećem mjestu na ljestvici.