Borac pobijedio Tuzlu City i probio se na drugo mjesto

Banjalučki Borac je svladao Tuzla City u susretu 8. kola Premijer lige BiH rezultatom 2:0 i tako se probio na drugo mjesto Premijer lige.

Momčad Zlatana Nalića sjajno je otvorila utakmicu i već u drugoj minuti imali su priliku da s bijele točke dođu u vodstvo. Dujaković je srušio Crnkića, sudac Mulahasanović svirao jedanaesterac, ali Pavlović brani pokušaj Ubiparipa i tako spašava svoju momčad.

Odmah na drugoj strani uzvratio je Borac, no udarac Ziljkića pogodio je prečku. Vranješ je u 17. minuti prijetio, ali Muminović brani, da bi u 19. minuti gosti iz Tuzle imali svoju drugu priliku na utakmici, no Rustemović nije bio precizan.

Do kraja prvog poluvremena Rugašević na jednoj i Zakarić na drugoj strani imali su po još jednu prigodu, ali nije bilo promjene rezultata.

Ključni trenutak utakmice dogodio se u u 73. minuti. Danilović je šutirao, lopta pogađa jednog igrača i mijenja smjer te vara gostujućeg vratara za vodstvo Borca od 1:0. Samo četiri minute poslije, Vranješ je dodao do Ziljkića, a ovaj drugi sjajnim udarcem pogađa za 2:0.

Do kraja utakmice bilo je prilika na obje strane, ali nije bilo pogodaka i susret je završen pobjedom Borca od 2:0, javlja Klix.ba.

Oni se nakon ovog kola nalaze na drugom mjestu Premijer lige BiH s 15 bodova, koliko ima i Željezničar, dok Tuzla City ostaje na četvrtom mjestu sa 13 osvojenih bodova.