Borac na mokrom terenu svladao Tuzlu

Nogometaši Borca savladali su u 8. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu Tuzla Cityja rezultatom 2:1. Susret je odigran na stadionu Tušanj u dosta teškim uvjetima uzrokovanim natopljenim terenom.

Prvu priliku vidjeli smo u osmoj minuti susreta. Dino Ćorić poslao sjajnu dugu loptu za Irfana Hadžića, ovaj izašao sam na golmana Mijatovića, šutirao, ali je Crnogorac izašao kao pobjednik.

Dvije minute poslije Hadžić se ponovo našao ispred Mijatovića, ovoga puta loš teren ga je spriječio da loptu pošalje iza leđa crnogorskog golmana. Prije toga veliku grešku napravio Maks Čelić.

U 10. minuti Dušan Pantelić povukao sjajan napad Tuzla Cityja, šutirao, ali je to obrana Borca izbacila u korner.

Naredni napad donio je pokušao iz kornera Faruka Bihorca, ali je to Čelić blokirao.

Promašaje “Građana” Banjalučani kaznili su u 24. minuti susreta. Damir Hrelja pobjegao odbrani Cityja i matirao Nevresa Fejzića.

Samo dvije minute nakon Kvržić presjeca loptu Pantelića, šalje je u kazneni prostor, a Lukić je šalje u mrežu Tuzlaka.