Bolt debitirao kao profesionalni nogometaš: Pogledajte povijesni nastup najbržeg čovjeka svijeta

Usain Bolt, jamajčanski sprinter s višestrukim svjetskim rekordima debitirao je kao profesionalni nogometaš za Central Coast Mariners, klub koji igra u prvoj australskoj diviziji.

Bivši svjetski prvak i olimpijski pobjednik te najbrži čovjek svih vremena ostvario je svoj san zaigravši 20 minuta u prijateljskoj utakmici.

Marinersi su slavili u prijateljskoj utakmici protiv Central Coast Selecta sa 6:1, a Bolt je ušao u igru u 70 minuti te imao prilično skromnu izvedbu, našavši se nekoliko puta i blizu prilike za pogodak, piše Gol.hr.

Nakon završetka utakmice, izjavio je kako je zahvalan Marinersima za ”priliku” da zaigra profesionalni nogomet i pokazao spremnost za poboljšanje svoje izvedbe prije nego što počne australska A-liga 19. listopada.