Bogdanović zabio sedam trica, neočekivani junak s 50 vodio Houston do pobjede

Vrlo dobra utakmica u Salt Lake Cityju i pobjeda Houston Rocketsa na teškom gostovanju. Ovo je prvi poraz Utaha na domaćem parketu još od početka prosinca prošle godine, a stigla je zahvaljujući Ericu Gordonu.

Niti Rocketsi realno nisu nešto posebno vjerovali u pobjedu. Nastupili su bez Jamesa Hardena i Clinta Capele koji su ozlijeđeni, ali i bez Russella Westbrooka koji je dobio odmor čime su Rocketsi bili spremni žrtvovati ovu utakmicu, ali ostatak momčadi vjerovao je u pobjedu.

Houston se odvojio u završnici prvog poluvremena kada je serijom 17:6 pobjegao na 59:46 na odmoru.

U nastavku susreta domaćin je smanjio na minus šest u trećoj dionici, ali bliže od toga nije uspio doći. Houston je iskontrolirao utakmicu i odnio pobjedu 126:117.

Jazzeri su poraženi iako su šutirali 51 posto iz igre, a u izostanku Hardena prvenstveno, Rocketsi su ispucali manje od 50 šuteva za tricu i manje za tricu nego za dvicu, prenosi Sportnet.hr.

Eric Gordon odradio je vrhunsku utakmicu s 50 poena (6/11 trica) i šest skokova, po 21 poen dodali su Danual House (11 skokova) i Austin Rivers.

Kod Jazzera Donovan Mitchell ubacio je 36 poena, Bojan Bogdanović za 35 minuta 30 poena (3/5 za dva, 7/13 za tri, 3/3 slobodna) uz dvije asistencije, a Rudy Gobert 12 poena uz 14 skokova.