Bogdanović sjajan u nevjerojatnoj utakmici protiv bivšeg kluba

Nevjerojatnu utakmicu su odigrali Brooklyn Netsi i Indiana Pacersi na otvaranju NBA lige.

Na ovoj je utakmici postignut čak 271 poen, a slavila je Indiana Bojana Bogdanovića nestvarnim rezultatom 140:131.

Bolje otvaranje utakmice pripalo je Netsima koji su nakon prvih 12 minuta igre imali minimalnu prednost.

Domaći u drugoj dionici preokreću rezultat, a na poluvrijeme se otišlo s tijesnom prednosti Pacersa 65:63.

U drugom poluvremenu Pacersi su nastavili s boljom igrom i uoči zadnje četvrtine otišli su na relativno sigurnih osam koševa prednosti, kojih su do kraja utakmice mirno sačuvali.

Najbolji u redovima Pacersa je bio Oladipo s 22 poena, ali je i Bojan Bogdanović odigrao sjajno. Bojan je protiv svoje prve NBA momčadi počeo u prvoj petorci, a za 29 minuta igre ubacio je 14 poena uz šut 5-9 (trice 1-3).

Na drugoj strani odličnu utakmicu odigrao je Russell s 30 postignutih poena.

Philadelphia Darija Šarića izgubila je od Washingtona 120:115. Hrvatski reprezentativac nije počeo u startnoj petorci, a za 23 minuta igre ubacio je samo tri poena uz šut 1-5.

Uhvatio je tri skoka i dodao je dvije asistencije. Covington s 29 poena te Simmons i Embiid s po 18 bili su najbolji kod poraženih.

Kod Wizardsa su po očekivanju iznad svih bili Wall s 28 i Beal s 25 poena.

Dragan Bender je s Phoenix Sunsima doživio težak domaći poraz 76:124 od Portland Trail Blazersa, a naš mladi igrač je za 21 minutu postigao dva poena (šut za dva 0-2, trica 0-3, slobodna bacanja 2-2) uz sedam skokova i jednu blokadu.

Mario Hezonja nije ulazio u igru za Orlando Magic koji je na domaćem terenu bio uspješniji od Miami Heata sa 116:109.

Memphis je slavio pobjedu nad New Orleans Pelicansima s 103:91. Pelicansi su bolje otvorili utakmicu te su nakon prve četvrtine vodili sa 27:34.

Međutim, Gasol i ekipa su drugu četvrtinu odigrali sjajno pa su uspjeli preokrenuti rezultat u svoju korist i na odmor otići s prednošću od dva poena, 54:52. Medvjedi su drugo poluvrijeme održavali svoju prednost i tako stigli do pobjede od 103:92.

Dobra partija Anthony Davisa i DeMarcus Cousinsa nije pomogla Pelicansima da dođu do pobjede. Davis je utakmicu završio s double-double učinkom od 33 poena i 18 skokova, dok je Cousins također imao double-double od 28 poena i 10 skokova. Mike Conley i Marc Gasol su na drugoj strani vodili svoju ekipu do pobjede. Conley je ubacio 27, a Gasol do 14, sa 11 skokova, pa je tako i on upisao double-double.

Dallas Mavericks je poražen od Atlante Hawksa sa 111:117. Denis Schroder je postigao 28 poena i skupio sedam asistencija, dok je na drugoj strani double-double upisao Noel s 16 poena i 11 skokova.