Bogdanović prvi strijelac Jazza u najvećoj pobjedi u klupskoj povijesti

Utah Jazz razbila je Sacramento Kingse 154:105, ostvarila najuvjerljiviju pobjedu i postigla najviše koševa u klupskoj povijesti, a predvodio ju je Bojan Bogdanović.

Hrvatski je reprezentativac za 29 minuta igre zabio 24 koša (šut 7/16, trice 1/5, slobodna bacanja 9/10) uz četiri asistencije, tri skoka te po jednu blokadu, osvojenu i izgubljenu loptu.

Sacramentu je to bio četvrti najteži poraz u povijesti, a najveći u posljednjih 30 godina.

Utah je igrala bez ozlijeđenih Donovana Mitchella i Mikea Conleya, ali je napadački odigrala maestralno, pogodila 64% šuteva iz igre i 24 trice iz 41 pokušaja (58.5%) te imala gotovo dvostruko više skokova od protivnika (47-24).

Prva četvrtina nije dala naslutiti ovakav rasplet jer je Utah nakon prvih 12 minuta imala samo tri poena viška, ali drugu dionicu je dobila 46:17 i više se nije osvrtala.

Uz Bogdanovića je najbolji bio Jordan Clarkson s 23 poena, a Kingse su predvodili Buddy Hield i Richaun Holmes koji su ubacili po 18 poena.

U okršaju Phoenixa i LA Clippersa ipak nismo vidjeli hrvatski dvoboj jer je Dario Šarić propustio treću uzastopnu utakmicu zbog sanacije ozljede gležnja.

Ivica Zubac bio je među najboljima kod Clippersa sa 14 poena (šut 7/9). sedam skokova i tri asistencije te igrao vrlo dobro obranu na Deandreu Aytonu, ali Phoenix je slavio 109:101, u direktnom okršaju obranio drugo mjesto na Zapadu i osigurao plasman u doigravanje.

Blistao je Chris Paul s 28 koševa i 10 asistencija, Devin Booker ubacio je 21, a odličnu rolu s 13 poena odigrao je Frank Kaminsky, koji mijenja ozlijeđenog Šarića. Paul George zabio je 25 za Clipperse, ali samo 10 nakon prve četvrtine, prenosi Index.

Luka Šamanić nije igrao u porazu San Antonija u Miamiju 116:111.