Bogdanović predvodnik “razbijanja” Lakersa, Šariću poraz unatoč najboljoj utakmici u Wolvesima

Odlična večer je iza Darija Šarića i Bojana Bogdanovića koji su odradili jako dobar posao u susretima u utorak navčer, no njihove momčadi imale su polovičan učinak. Bogdanovićevi Pacersi pregazili su Lakerse, ali su Šarićevi Wolvesi poraženi…

Fantastično otvaranje utakmice od strane Bojana Bogdanovića širom je otvorilo vrata prema pobjedi Pacersa. To na kraju nije bila samo pobjeda, potpuno su razmontirali Lakerse koji nisu imali baš nikakve šanse o čemu svjedoči i konačnih 136:94 što je najteži poraz LeBrona Jamesa u karijeri, piše Sportnet.rtl.hr.

Svih deset poena u startnih 10:2 Pacersa bili su djelo Bogdanovića koji je imao fantastičan start, pridružio mu se i Myles Turner i Lakersi su izgledali potpuno izgubljeno. Kako je susret odmicao, prednost je rasla i ona granica od 36 razlike kao najteži LeBronovi poraz, na kraju je probijena.

Ubacili su nam 33 poena samo iz naših pogrešaka, ne možemo tako igrati. Mislim da nas je malo pogodio i jet-lag jer nam je ovo prva utakmica nakon dugačkog leta, ali ne smijemo ovako obrambeno loše izaći, kaznili su nas, govorio je James.

Bogdanović je na kraju za 33 minute ubacio 24 poena (6/7 za dva, 4/10 za tri) uz pet asistencija, Turner je dodao 22 poena, a Thaddeus Young 12 poena uz 11 skokova i osam asistencija.

Kod Lakersa James je upisao 18 poena, devet asistencija i sedam skokova, Javale McGee 16 poena, a Ivica Zubac za 19 minuta osam poena (4/5) i četiri skoka.

Sjajnu utakmicu odigrao je i Dario Šarić, ali Memphis na kraju nije slomljen i Minnesota je upisala poraz. Marc Gasol vjerojatno je već odigrao zadnju utakmicu za Memphis s obzirom da je ovdje ostao na klupi u odijelu, a Grizzliesi su u poodmaklim pregovorima s nekim momčadima, no i bez njega Memphis je izvukao pobjedu.

Uspjela se Minnesota vratiti u završnici susreta serijom 9:0 u kojoj je i Šarić dao doprinos, ali 0.1 sekundu prije kraja Josh Okogie radi vrlo glup prekršaj na Justinu Holidayju koji s linije slobodnih bacanja donosi pobjedu Memphisu 108:106.

Da stvar bude još gora za Wolvese, Mike Conley nije pogodio zadnji šut, a Holiday je uhvatio skok u napadu i to apsolutno nepotrebno, daleko od koša u trenutku kada nije mogao do šuta. Holiday se zahvalio na poklonu i odveo Memphis do pobjede.

Mike Conley predvodio je domaćina s 25 poena (6/11 trica) i devet asistencija, Jaren Jackson dodao je 23 poena i šest skokova, a Ivan Rabb  19 poena i 11 skokova. Kod Minnesote Karl-Anthony Towns  upisao je 26 poena i 18 skokova.

A Dario Šarić za 33 minute upisao je 22 poena (3/4 za dva, 4/7 za tri, 4/4 slobodna) uz sedam skokova i pet asistencija.