Bogdanović ponovno prvi strijelac susreta, Zubac odlično debitirao, Hezonja odličan u obrani

Nastavila se serija odličnih nastupa Pacersa, bez obzira što nema Victora Oladipa stigli su do pete uzastopne pobjede, a sada već prema običaju nosio ih je Bojan Bogdanović s još jednim odličnim nastupom.

Bogdanović je ponovno bio prvi strijelac susreta, a ovo mu je peta od zadnjih šest utakmica s barem 20 ubačenih poena, prenosi Sportnet.rtl.hr.

Protiv Cavsa proveo je na parketu 34 minute i za to vrijeme ubacio je 23 poena (6/10 za dva, 3/7 za tri, 2/2 slobodna) i tome dodao dvije asistencije. Ne samo što je ubacivao poene, odrađivao je jako dobar posao i u kreiranju napada i protoku lopte, gotovo uvijek imao je dobro rješenje, što se u samoj statistici ne vidi.

Dok je Bogdanović bio sjajan, Ante Žižić na drugoj strani nije briljirao. Odradio je 17 minuta i upisao tri poena (1/4 za dva, 1/2 slobodna) uz tri skoka. Nakon što je dan ranije odradio šest minuta, Kevin Love preskočio je ovu utakmicu.

Konačnih 105:90 pokazuje koliko su Pacersi bili bolji od Cavaliersa i koliku su imali kontrolu nad susretom. Od samog početka sve je išlo samo u jednom smjeru, baš onako kako se i očekivalo.

Uz Bogdanovića kod domaćina Darren Collison ubacio je 18 poena uz devet asistencija dok je Domantas Sabonis dodao 13 poena i deset skokova. Pacersi su nakratko zanijemili kada je u jednom trenutku Myles Turner završio na parketu držeći se za koljeno, ali kasnije se nakratko vratio u igru i nije teže ozlijeđen.

Kod Cavsa Jordan Clarkson ubacio je 18 poena uz šest asistencija, a po 16 poena upisali su Larry Nance (deset skokova) i Collin Sexton (pet skokova)-

Clippersi upoznali Ivicu Zubca

Briljantno drugo poluvrijeme Los Angeles Clippersa i pobjeda uz veliki preokret kod Boston Celticsa. Boston je sam po sebi bio veliki favorit, ali nakon ozljede i izlaska Kyrieja Irvinga totalno se pogubio i Clippersi su napravili ogroman preokret i slavili sa 123:112.

Nakon prve četvrtine Celticsi su vodili s 43:20 i Clippersima je prijetio totalni potop, ali upravo suprotno, u drugom poluvremenu momčad Doca Riversa odigrala je vrhunski, dobila to razdoblje sa 70:38 i odnijela pobjedu.

Ivica Zubac debitirao je u dresu Clippersa i krenuo u startnoj petorci.

Iako itekako očito da je neuigran sa suigračima i da se još uvijek ne razumiju, pokazao je zašto su ga u Clippersima dočekali raširenih ruku. Za 23 minute provedene na parketu ubacio je 12 poena (5/10 za dva, 2/3 slobodna), uhvatio devet skokova i podijelio tri blokade. Po dobrom ga se neće sjećati Irving koji je zaradio ozljedu koljena upravo zaobilazeći Zupca.

28 razlike Celticsi su uspjeli prosuti, a osim Zupca još jedan novak u redovima Clippersa odradio je sjajnu utakmicu. Iz Philadelphije pristigli Landry Shamet vezanim tricama poravnao je na 100:100 na sredini zadnje dionice, a onda je još jednom tricom uz slobodno bacanje tri i pol minute prije kraja odveo Clipperse na 106:102.

Pljuštale su trice u završnici, pogađali su i Gallinari i Beverley, Celticsi su bili u totalnoj nevjerici i nisu znali kako zaustaviti nalet gostiju.

U momčadski sjajnom izdanju Clippersa Montrezl Harrell upisao je 21 poen uz šest skokova, a Danilo Gallinari 19 poena uz deset skokova. Gordon Hayward s 19 poena i pet skokova vukao je Celticse, a po 16 poena upisali su Jayson Tatum (osam skokova) i Terry Rozier (pet skokova

Hezonjin dobar posao u obrani

Ne mogu Knicksi nikako do pobjede. Doduše ovaj put protivnik je bio prejak, ali i kada se činilo da bi se mogla ukazati mala šansa za pobjedu u ovom dvoboju, Raptorsi su pronalazili način kako se izvući.

Mario Hezonja krenuo je u startnoj petorci i uglavnom je imao obrambenog posla, u napadu se nije toliko istaknuo, ali je zato u obrani odrađivao dobar posao. Dosta su se mučili i Kawhi Leonard i Pascal Siakam i to je jedan od glavnih razloga zašto se Raptorsi nisu mogli tako lako odvojiti.

U završnici susreta imali su Knicksi priliku potpuno zakomplicirati dvoboj. Nakon što je Knox tricom smanjio na 99:96, imali su dva napada koja ne koriste Hezonja i Dennis Smith, a 11 sekundi prije kraja Hezonja tricom smanjuje na 102:99.

Pokazat će se to prekasnom reakcijom za Knickse, napravljen je brzi prekršaj nad Kyleom Lowryjem, on ubacuje oba bacanja, na drugoj strani Hezonja promašuje tricu i Raptorsi odnose pobjedu 104:99.

Hezonja je u konačnici odradio 25 minuta i za to vrijeme ubacio sedam poena (2/3 za dva, 1/3 za tri) uz devet skokova i dvije asistencije. Kevin Knox upisao je 20 poena, Mitchell Robinson 15 poena uz sedam skokova, a DeAndre Jordan deset poena uz 18 skokova.

Kod pobjednika Kyle Lowry završio je s 22 poena i pet asistencija, Serge Ibaka dodao je 15 poena i 13 skokova, a Gasol je u debiju završio sa sedam poena i šest skokova.