Bogdanović ponovno odličan, Lakersi u problemima

Sinoć su na NBA parketima nastupila dvojica hrvatskih igrača, a Bojan Bogdanović je s 20 poena pokazao da ga povijesna NBA večer protiv Denvera nije ispuhala….

Samo večer nakon svog rekorda karijere i povijesne partije, Bojan Bogdanović opet je stupio na NBA parket i pokazao je da se još nije ispuhao ni nakon 48 poena. Sezona za Jazz nije gotova i valja obraniti vodeće mjesto na Zapadu, a pobjeda nad Houstonom korak je u tom smjeru.

Utah je obavila posao protiv najgore ekipe Zapada u drugoj i trećoj dionici u kojima je stvorila 13 poena viška, a u jednom trenutku i vodstvo od 22 razlike pa je do samog kraja moglo doći i do manjeg opuštanja. Konačni je rezultat na semaforu bio 124:116.

U okrugloj 50. pobjedi Jazza ove sezone Bojan je šutirao 7/16 za 34 i pol minute, ubacio je jednu tricu i pet slobodnih bacanja za 20 poena te pet skokova i dvije asistencije. Jazzere je vodio Georges Niang s 24 poena, Jordan Clarkson je dodao 21.

Jedna od glavnih priča lige je opasnost da prvaci Los Angeles Lakersi padnu i ostanu na mjestima koja vode u dodatno razigravanje, play-in turnir za doigravanje. Korak u tom smjeru su ih pogurali Portland Trail Blazersi koji su deklasirali Spurse te su pobjegli Lakersima za dodatnu pobjedu.

Damian Lillard vodio je svoju momčad s 30 poena i osam dodavanja u 124:102 pobjedi, dok je 27 dodao CJ McCollum. Kod Spursa je DeMar DeRozan zabio 20 poena, a zaigrao je i Luka Šamanić koji je dobio nekoliko minuta, piše Sportnet.

Hrvatski je košarkaš za šest minuta iz igre gađao 2/4 uz tri pogođena slobodna bacanja pa se može pohvaliti sa solidnih sedam poena i četiri skoka. Blazersi ovom pobjedom bježe LA Lakersima za dvije pobjede, a do kraja su ostale četiri utakmice za Portland te pet za Lakerse pa se već možemo spremati za donedavno nezamisliv scenarij.