Bogdanović opet odličan u novoj pobjedi Utaha

Do nove pobjede stigla je Utah Jazz koja je na domaćem terenu bila bolja od Miami Heata, uz standardno jako dobar učinak Bojana Bogdanovića.

Osim poraza od Memphis Grizzliesa, Portland Trail Blazersima ozlijedio se Damian Lillard koji sigurno propušta All-Star utakmicu, prenosi Sportnet.rtl.hr.

Krenulo je ponovno momčad Utah Jazz koja je noćas bila bolja od Miami Heata sa 116:101 te tako upisala četvrtu uzastopnu pobjedu. Stigla je tako do omjera 36-18, dok je Miami pao na 35-19.

Tijekom prvog poluvremena češće je vodio Miami koji je imao i devet poena viška. Prednost je čuvao i kroz veći dio prvog poluvremena. U nastavku susreta Jazzeri su napravili seriju 18:7 te poveli sa 79:72. Do kraja susreta Heat nije uspio zaprijetiti, a domaćin je samo povećao prednost.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Donovan Mitchell s 26 poena i pet skokova, dok je Bojan Bogdanović dodao 22 poena (6/11 za dva, 3/6 za tricu, slobodna bacanja 1/1), sedam skokova i četiri asistencije za 35 minuta u igri.

Najbolji je kod Miamija bio Jimmy Butler s 25 poena i osam skokova. Duncan Robinson dodao je 18 poena za goste.

Mario Hezonja noćas nije nastupio u porazu Portland Trail Blazersa od Memphis Grizzliesa 111:104 zbog ozljede. Međutim, njegovoj momčadi još teže će pasti ozljeda prve vedete Damiana Lillarda koji će sigurno propustiti All-Star utakmicu. Ovom pobjedom Grizzliesi su stigli do omjera 28-26 na osmom mjestu Zapada, posljednjem koje vodi u doigravanje, dok su Blazersi ostali na 25 pobjeda iza njih.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Brandon Clarke s 27 poena i šest skokova, dok je Ja Morant dodao 20 poena, pet skokova i devet asistencija.

C.J. McCollum predvodio je Blazerse s 23 poena i pet asistencija, a Anfernee Simnons dodao je 22 poena i sedam skokova. Lillard je dodao 20 poena, no igru je bio prisiljen napustiti tri i pol minute prije kraja, nakon nezgodnog doskoka.

Dario Šarić i dalje je van terena zbog ozljede te nije nastupio niti noćas u dresu Phoenix Sunsa koji su svladali Golden State Warriorse sa 112:106. Osim na početku susreta, Sunsi su vodili cijeli susret, a imali su i najvećih 13 razlike. Iako su Warriorsi stalno prijetili, do preokreta ipak nisu došli.

Devin Booker predvodio je Sunse s 27 poena, pet skokova i osam asistencija, dok je Kelly Oubre Jr. dodao 15 poena i šest skokova.

Andrew Wiggins s 27 poena, pet asistencija i četiri blokade predvodio je Warriorse. Marquese Chriss dodao je 18 poena i 12 skokova