Bogdanović najbolji strijelac u tek petoj pobjedi Detroita

Košarkaši Detroita pobijedili su tek peti put ove sezone, na domaćem parketu su svladali Charlotte 113-106, a hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović bio je najbolji igrač utakmice.

Ovom pobjedom Detroit je prekinuo negativan niz od tri poraza, ali je i dalje najslabija momčad cijele lige s omjerom 5-39. Pobjedu protiv tek nešto boljeg suparnika, Charlotte ima omjer 10-32, Detroit je osigurao u zadnjoj četvrtini koju je dobio s 24-14.

Ogroman dio posla na putu Detroita do pobjede obavio je Bojan Bogdanović koji je za 33 minute na parketu postigao 34 poena. Prvi sljedeći strijelac domaćina bio je s 15 koševa Alec Burks, dok je 14 ubacio Jalen Duran. Detroit je inače igrao bez nominalnog najboljeg svog igrača Cade Cunninghama.

Iz igre je Bogdanović gađao 12-23 uz 5-10 za tricu i 5-6 s linije slobodnih bacanja, a svemu je dodao po četiri skoka i isto toliko asistencija te dvije izgubljene lopte, javlja Hina.

Dvije minute prije kraja Charlotte je vodio 106-103 nakon čega je uslijedila serija domaćina 10-0 za pobjedu.

Golden State je pred svojim navijačima pobijedio Atlantu 134-112. Nakon izjednačene prve 24 minute i 69-68 za domaćina, u nastavku je Golden State dominirao te su ga do pobjede vodili Stephen Curry i Jonathan Kuminga s po 25 poena, dok je Klay Thompson ubacio 24. Curry je uz to u slavlje ugradio osam asistencija, a Kuminga devet skokova.

Hrvatski košarkaš Dario Šarić ponovno je bio u petorci Golden Statea. Odigrao je 16 minuta te je ubacio 10 poena uz 4-6 šut iz igre. Za tri poena je gađao 2-3, a tome je dodao tri skoka, tri asistencije i jednu ukradenu loptu.