Bogdanović: Ja sam glavni krivac, nikad nismo niže bili

Hrvatski košarkaši izgubili su u drami protiv Finske 79:81 i oprostili se od Svjetskog prvenstva 2023. godine.

Izabranici Damira Mulaomerovića uspjeli su preokrenuti utakmicu i vodili pet razlike minutu prije kraja, no onda sve prosuli i izgubili.

Nakon utakmice jedini pred kameru stao je Bojan Bogdanović.

Igrač Utah Jazza nije skrivao utučenost, još jedan san mu je ugašen, a ovako je to on vidio:

Moralo se to dogoditi, Finci večeras nisu pobijedili, mi smo sami sebe pobijedili, na +5 minutu do kraja, dva bacanja, izgubili smo na isti način po tko zna koji put. Istina, bilo je vruće, isto kao i njima, ne možemo se žaliti, izgubili smo našom glupošću i ne organizacijom.

Kako smo igrali imali smo i dobar rezultat na poluvremenu, oni su dosta pokretljivi, Markkanen nam je radio probleme, uz mlade igrače i energiju uspjeli smo preokrenuti utakmicu, ali nismo uspjeli privesti kraju, rekao je Bogdanović pa dodao:

Lovre Gnjidić je stvarno unio dobro energiju, Prkačin je uveo publiku u utakmicu, ali izgubili smo na isti način, po tko zna koji put…

Sramota Hrvatske košarke

Gnjidić je promašio bacanja u jako bitnom trenutku, a napravio je i nepotreban prekršaj. Bogdanović je stao u zaštitu velike nade hrvatske košarke.

Mislim da Gnjidić nema ništa s ovim našim porazom, on je sa svojom obranom sve preokrenuo, ja sam glavni krivac za poraz, nema se što njega optuživati, rekao je Babo i otkrio plan za zadnji napad.

Bio je plan da izađemo Hezonja i ja gore, ja sam dobio loptu i promašio je. Opet ponavljam, stvarno da nikad nismo niže bili, nikad nismo igrali niži rang, ne izgleda dobro. EuroBasket nudi nadu, treba vidjet tko će igrati i kako će se složiti ekipa, završio je najbolji hrvatski košarkaš.