Bogdanović i Utah čekali 25 minuta da se očisti nered koji je napravio navijač

Bojan Bogdanović postigao je 10 poena u pobjedi Utah Jazza u Sacramentu 123:105. Utakmica je u četvrtoj četvrtini prekinuta na 25 minuta dok se nije očistio nered koji je napravio navijač iz prvog reda povrativši po terenu.

Utah je u posljednju četvrtinu ušla s prednosti od samo četiri poena, a onda je u dvije i pol minute napravila seriju 12:2 i uspostavila kontrolu nad utakmicom. Seriju je prekinuo navijač koji više nije uspijevao zadržati sadržaj želuca pa ga je podijelio s cijelom dvoranom i televizijskim auditorijem.

Igrači i stožer Jazza odmaknuli su se s klupe, koja je bila blizu incidenta, a navijač, koji je navodno bio alkoholiziran, ispraćen je iz dvorane.

Društvene mreže začas su se nakrcale komentarima kako igra Kingsa tjera navijače na povraćanje, a domaći košarkaši, u skladu s tim šalama, nisu učinili ništa da preokrenu zaostatak nastao prije prekida.

Bogdanović je do 10 poena stigao šutirajući 4/9 iz igre, a 2/5 za tricu. Uz to je ubilježio četiri skoka te po jednu asistenciju, ukradenu i izgubljenu loptu. Novinarka Deseret Newsa javila je da je Bojan možda ozlijedio prst jer se u više navrata držao za njega i gledao ga. Službene potvrde još nema, javlja Index.

Utu je do pobjede predvodio Donovan Mitchell s 26 poena, a najbolji kod domaćina s 22 je bio Richaun Holmes.