Bogdanović i društvo vratili prednost domaćeg terena, očajna utakmica Jokića i Denvera

Košarkaši Utah Jazza slavili su sa 121-111 na gostovanju u Memphisu u trećoj utakmici prvog kruga NBA doigravanja i tako vratili prednost domaćeg terena.

Domaći Grizzliesi bili su na rubu velikog preokreta nakon što su gosti sve do pet minuta prije kraja vodili, većim dijelom i s dvoznamenkastom prednošću.

Nakon trice Jordana Clarksona na kraju treće četvrtine momčad iz Salt Lake Cityja je u posljednjih 12 minuta ušla s 11 koševa prednosti (96-85). No, Grizzliesi su u samo dvije i pol minute zadnjeg perioda serijom 8-0 taj zaostatak sveli na tri koša i učinili utakmicu potpuno neizvjesnom.

Ja Morant je slobodnim bacanjima pet minuta prije kraja donio prvo vodstvo Memphisu (107-105) pa novo pola minute poslije polaganjem (109-107). No, tu je priči o preokretu Grizzliesa bio kraj, jer je tako odlučio Donovan Mitchell.

U sljedeće tri minute gosti su napravili seriju 12-0 u kojoj je vođa Utah Jazza ubacio deset od svojih 29 poena i zalupio vrata Memphisu.

U dvorani koja mu je godinama bila drugi dom, Mike Conley je svojoj bivšoj momčadi ubacio 27 poena uz osam asistencija i šest skokova, a Rudy Gobert je spojio 15 koševa, 14 skokova i četiri blokade.

Utah je pogodila 19 trica iz 43 pokušaja, a u šuterskom dijelu je svoj doprinos dao i Bojan Bogdanović. Za 37 minuta je postigao 15 koševa gađajući iz igre 4/8, za tricu 2/3, a tome je dodao šest skokova te po jednu asistenciju i ukradenu loptu.

Ja Morant je s 28 koševa i sedam asistencija bio najbolji igrač Memphisa. Dillon Brooks je ubacio 27 poena, a Grayson Allen 17.

Četvrta utakmica je na rasporedu u noći s ponedjeljka na utorak (1.30 sati) po srednjoeuropskom vremenu, a domaćin je ponovno Memphis.

Košarkaši Milwaukee Bucksa prva su momčad koja se probila u drugi krug ovogodišnjeg NBA doigravanja svladavši Miami Heat sa 120-103 u dvoboju odigranom na Floridi za čistih 4-0 u seriji.

Miami je bolje otvorio utakmicu i pred kraj prvog poluvremena imao i 12 koševa prednosti, ali gosti su se oporavili već do polovice treće četvrtine i na kraju došli do uvjerljive pobjede.

Giannis Antetokounmpo je predvodio Buckse s 20 koševa, 15 asistencija i 12 skokova. Brook Lopez je s 25 koševa bio najefikasniji, a imao je i osam skokova. Khris Middleton je ubacio 20 poena uz 11 skokova, a Bryn Forbes je predvodio igrače s klupe s 22 koša, piše Hina.

Kod prošlogodišnjih NBA finalista Bam Adebayo je ubacio 20 koševa uz 14 skokova, a Jimmy Butler je imao “triple-double” s 12 poena, 10 skokova i 10 asistencija.

Gostujuću pobjedu ostvarila je i Philadelphia, koja je slavila u Washingtonu s uvjerljivih 132-103 uz osobni rekord Joela Embiida koji je prvi put u karijeri uspio ubaciti 36 koševa u doigravanju, s time da je prosjedio čitavu zadnju četvrtinu u koju su 76ersi ušli s 23 koša prednosti.

Odličnu utakmicu odigrao je i Tobias Harris napunivši statističke stupce s 20 koševa, 13 skokova i pet asistencija. Po 15 poena su postigli Danny Green (trice 5/9) i Seth Curry, a Ben Simmons je uz 14 koševa imao i devet asistencija.

Russell Westbrook je “zaradio” još jedan “triple-double” s 26 poena, 12 skokova i 10 asistencija, a Bradley Beal je za 25 koševa potrošio 26 šuteva.

Philadelphia ima priliku napraviti ono što je već Milwaukee učinio Miamiju, i pomesti Wizardse iz doigravanja, a četvrta utakmica će biti odigrana u noći s ponedjeljka na utorak (1 sat).

Zasada najizjednačenija serija je ona između Portland Trail Blazersa i Denver Nuggetsa u kojoj je rezultat nakon četiri utakmice 2-2. Istina, za četvrti dvoboj odigran u Portlandu može se ustvrditi sve samo ne da je bio izjednačen. Trail Blazersi su na kraju slavili sa 115-95, ali konačna razlika je zapravo veliki kompliment za goste, s obzirom na njihovu izvedbu za koju je razočarani trener Michael Mallone da je bila “premekana”.

Portland je pred kraj treće četvrtine došao do najvećih 33 koša prednosti pa su i jedni i drugi mogli u završnom periodu odmarati glavne igrače. Tako je prva zvijezda Denvera Nikola Jokić ostao na 16 koševa i devet skokova te i s tim učinkom bio najbolji igrač Nuggetsa. Po 12 poena su ubacili Facundo Campazzo i Monte Morris.

U domaćoj momčadi najviše se istaknuo Norman Powell koji je ubacio 29 poena i nadoknadio skromnu šutersku večer Damiana Lillarda. Vođa Trail Blazersa je završio utakmicu s 10 koševa i 10 asistencija, ali je iz igre pogodio tek jedan od 10 šuteva.

C. J. McCollum je postigao 21 koš uz osam asistencija, a Jusuf Nurkić je imao 17 poena i šest skokova.

Serija sada seli u Denver, gdje će u noći s utorka na srijedu biti odigrana peta utakmica.