Bogdanović bio upitan zbog bolesti pa izdominirao

Košarkaši Utah Jazza upisali su i četvrtu pobjedu u isto toliko odigranih utakmica u ovoj sezoni nakon što su u noći na petak svladali Houston Rocketse 122:91.

Sve strijelce na susretu igranom u Houstonu predvodio je hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović.

Bogdanović je za 25 odigranih minuta ubacio 19 poena (šut 5/12 iz igre, slobodna bacanja 7/7) te im dodao četiri skoka i dvije asistencije u večeri u kojoj su još šestorica njegovih suigrača ubacila dvoznamenkast broj poena. Među njima se istaknuo Rudy Gobert sa 16 poena i 14 uhvaćenih lopti.

Mislim da će svaku večer netko drugi statistički iskočiti, no na kraju je jedino važno da pobjeđujemo, istaknuo je Bogdanović nakon susreta za koji je zbog bolesti njegov nastup bio dvojben još nekoliko sati prije početka.

Jazz je u ovoj utakmici imao 35 posto preciznosti za tri poena i 48 posto ukupno iz igre.

Rocketsi se takvim brojkama nisu mogli pohvaliti. Ubacili su tek devet od 44 pokušaja iza crte za tricu (20.5 posto), a iz igre gađali skromnih 32.6 posto, prenosi Index.

Na poluvrijeme je Utah, čiji su igrači s klupe ubacili 59 poena, otišla s +21, a u jednom trenutku utakmice imala i 36 poena razlike protiv sastava kojeg je pobijedila u pet od šest posljednjih ogleda.

Utah je na omjeru od 4:0 što je posljednji put imala u sezoni 2006./07. Sljedeću utakmicu igra na gostovanju kod Chicago Bullsa.