Blagaićev prvijenac za pobjedu Širokog protiv Slobode

Nogometaši Širokog Brijega u ponedjeljak su u posljednjoj utakmici 23. kola Premijer lige BiH na Pecari s 1:0 svladali Slobodu.

Domaćin je bolje ušao u utakmicu i već u prvim minutama zaprijetio preko Mujana i Vukoje, ali je Bukvić obranio njihove udarce.

Nastavio je Široki s napadima i u sljedećim minutama, ali nisu uspjevali ozbiljnije ugroziti Slobodin gol.

Gosti su prvu pravu priliku imali u 28. minuti kada su Alić i Beganović krenuli u obećavajuću kontru, ali su se spetljali.

Široki je to umalo kaznio samo minutu kasnije, ali Ikić pogađa gredu.

Bukvić je sjajno branio u ovoj utakmici

Isti igrač našao se u jako dobroj prilici i u 36. minuti, ali Bukvić ponovno spašava Slobodu i na predah se odlazi s 0:0.

Velike dvije prilike imali su Plavo-bijeli početkom drugog poluvremena. Bukvić je prvo obranio Lukićev udarac, da bi potom Vukoja prebacio prazan gol.

Pritisak domaćina urodio je plodom u 64. minuti kada Blagaić glavom pogađa za vodstvo Širokog od 1:0.

22-godišnjaku je ovo bio prvi gol u dresu Širokog Brijega.

Blagaić je zabio svoj prvi gol za Široki Brijeg

Do kraja utakmice više nije bilo puno uzbuđenja i Široki Brijeg zasluženo dolazi do nova tri boda.

Ovaj vikend na rasporedu je reprezentativna pauza. Široki će sljedeći tjedan u sklopu 24. kola gostovati kod Veleža, a Sloboda kod Radnika.

NK Široki Brijeg: Miškić, Medić, Mujan, Blagaić (od 71. minute Ćavar), Bosančić, Vukoja, Lukić, Begić, Jurić, Musa, Ikić (od 71. minute Valinčić).

FK Sloboda: Bukvić, Jusić, Čivić, Ramić (od 58. Veselinović), Beganović, Kurtalić, Alić (od 40. minute Hadžić), Maksimović, Osmić, Predragović, Karišik (od 24. minute Devedžić).