Bjelica ipak zadovoljan na kraju: Valjda je tako trebalo biti

Trener Dinama Nenad Bjelica bio je iznimno zadovoljan svojim dečkima nakon poraza od Manchester Cityja 4:1, ali i ispadanja iz Europe.

Dogodio se najgori mogući scenarij u posljednjem kolu u kojem je engleski prvak slavio na Maksimiru, a Atalanta u Ukrajini protiv Šahtara.

Prvo smo se poluvrijeme odlično držali, fizički parirali i dali gol. Izjednačili su nam iz prve šanse. Zabili su brzo nakon poluvremena i to nas je presjeklo i nakon toga odmah treći. Bilo je sve teže, rekao je za HRT odmah nakon utakmice.

Dinamo je poveo preko Danija Olma i izgledao je jako dobro, a onda je uslijedio izjednačujući pogodak Gabriela Jesusa.

Lijep gol, lijepa akcija. Htjeli smo igrati cijelu utakmicu kako smo igrali prvo poluvrijeme. Manchester City je fizički superiorna momčad i teško se nositi s takvom momčadi. Kada su izjednačili smo doživjeli mali šok i to nas je poremetilo.

Dinamo ostao bez Europe: City razbio Modre, Atalanta bolja Šahtara

Arijan Ademi je poludio na igrače Manchester Cityja jer je smatrao da nisu poštovali fair-play, s obzirom da su dvojica igrača Dinama ležala na travnjaku.

Nikola Moro je morao bolje reagirati ako je već ispao. Emira (Dilvera) nema i netko je morao zatvoriti Jesusa na njegovoj poziciji.

Ukupno gledajući Bjelica je zadovoljan utakmicom, ali i činjenicom da je trener ovakvog Dinama.

Zadovoljan sam. Svi su dali svoj maksimum. Ponosan sam što sam trener ove momčadi i na sve što smo ostvarili. Otkada sam stigao ponašaju se nevjerojatno profesionalno. Vratili smo ljude na tribine i da vjeruju u ovaj Dinamo. Vrlo sam zadovoljan sa svima i što ih treniram.

Nevjerojatan podvig Atalante: Pašalić zabio u povijesnoj pobjedi i prolazu u Ukrajini

Dinamo je završio svoj europsku sezonu nakon što je Atalanta slavila kod Šahtara s 3:0 i izborila osminu finala Lige prvaka.

Valjda je tako trebalo biti. Ne znam zašto smo dva puta propustili Šahtar. Možda to bude dobro za nešto kasnije, u idućoj sezoni. Trebamo dalje raditi, biti još konkurentniji i još jači. Ali to je jako teško u ovakvim uvjetima. Uspjeli smo biti konkurentni s momčadima protiv kojih smo igrali.