Bivši nogometaš Zrinjskog srušio Osijek

Nogometaši Lokomotive u susretu su 2. kola Prve HNL preokretom u završnici svladali Osijek s 2-1 (0-1).

Osijek je poveo golom Laszla Kleinheislera (16), no Blaž Bošković (80, 86) je ulaskom s klupe postigao dva gola i osigurao preokret.

Gosti su stigli do prednosti nakon velike pogreške i neozbiljnosti domaće obrane. Vratar Santini je krenuo u neobavezno dodavanje sa svojim stoperima u trenucima kada je jedini igrač Osijeka na domaćoj polovici bio Kleinheisler. No, Mersinaj nije dobro primirio loptu, a njegov pokušaj ispucavanja blokirao je mađarski veznjak od čije noge se lopta odbila u mrežu.

Imala je Lokomotiva u završnici prvog poluvremena i sredinom nastavka nekoliko izglednih prilika za pogodak, ali sjajnim se reakcijama istaknuo reprezentativac na vratima Osijeka Ivušić.

Ipak, niti Ivušić nije mogao ništa u 80. minuti kada je Bošković nadskočio njegovu obranu te udarac iz kuta Cokaja sproveo u mrežu.

Šest minuta potom Bošković je još jednom pogodio cilj, Kulenović je odlično smirio loptu pored dva igrača Osijeka i zatim odlično pronašao utrčalog Boškovića koji je preciznim udarcem s 15-ak metara svladao Ivušića.