Bilinovac pogodio za pobjedu Širokog protiv Podgorice

Košarkaši Širokog domaćom pobjedom izborenoj u vrlo dramatičnoj završnici protiv Podgorice zaključili su regularni dio ABA 2 lige. Rezultat u vrlo ispunjenoj dvorani na Pecari glasio je na kraju 92:91 u korist Širokobriježana.

S ovom pobjedom Širokobriježani su osigurali četvrtu poziciju u doigravanju najboljih osam momčadi.

Široki je tijekom prvog poluvremena potpuno kontrolirao utakmicu, a onda mu se tijekom treće četvrtine dogodio pad u igri, pa je pobjeda protiv crnogorskog sastava zamalo došla u pitanje.

Prva četvrtina protekla je u sigurnoj igri domaćina, čvrsta obrana i efikasan napad predvođen Vucićem i Ivanovom, a rezultat nakon prvih 10 minuta glasio je 25:17 za Široki.

Još uvjerljiviju igru izabranika Danijela Jusupa vidjeli smo u drugoj četvrtini. Svoju raniju prednost od osam koševa viška podignuli su za još devet pa se na poluvrijeme otišlo uz rezultat 54:37 za Široki i tada je izgledalo kako će domaći doći do sigurne pobjede.

Ali u nastavku kao da su izašle dvije potpuno nove momčadi na parket. Podogorica je zaigrala bolje, a Širokobriježani su radili puno pogrešaka. Gosti su dobili treću četvrtinu s 20:31 i uoči posljednjih 10 minuta približili se Širokom na samo -6 (74:68).

Junak domaćih bio je kapetan Josip Bilinovac

Dosta izjednačenu igru gledali smo u posljednjoj odlučujućoj dionici sve do same završnice. Crnogoroci su tada prešli u vodstvo, pa se Široki vraćao. Onda 22 sekunde prije kraja Marko Kovačević je pogodio tricu za vodstvo od dva razlike Podgorice, ali 13 sekundi prije kraja kapetan domaćih Josip Bilinovac pogodio je tricu na drugoj strani i ispostavilo se na kraju da je to bio šut za pobjedu.

Dvorana na Pecari je bila vrlo dobro ispunjena

Široki je tako u ključnim trenucima bio spretniji i sretniji i izborio ukupnu devetu pobjedu, iako je i Podogorica u završnici mogla doći do pobjede. Konačan rezultat bio je 92:91.

Najefikasniji u redovima Širokog bio je ponovno Luka Božić s 25 koševa (pet skokova). Junak utakmice Josip Bilinovac ubilježio je 15 koševa, a Ive Ivanov (pet skokova i šest asistencija) i Dontay Caruthers ubacili po su po 14 poena.

Ive Ivanov je odigrao još jednu dobru utakmicu

Kod gostiju najraspoloženiji bio je Zoran Paunović sa 16 koševa. Aleksandar Langović je ugradio 12, a još čak četvorica igrača su ubacili po 11 koševa. To su Andrej Vulević, Marko Kljajević, Nikola Mišković te Marko Kovačević.

Posljednji “balon” ABA 2 lige koji se tijekom ovoga tjedna igrao u Širokom Brijegu zaključit će se u nedjelju kada će se odigrati posljednje tri utakmice i nakon toga će biti poznati i svi četvrfinalni parovi doigravanja.