Bilić očarao Engleze: Ovo je bilo senzacionalno

Prije samo šest dana član engleskog Championshipa, Watford, imenovao je Slavena Bilića novim trenerom. Hrvatski strateg stavio je potpis na ugovor od 18 mjeseci, nakon što je klub otpustio Roba Edwardsa, koji je dobio šansu od samo 11 utakmica.

Prvi zadatak Biliću je bio potaknuti trenutačno podizanje forme, nakon što je postao njihov deveti menadžer u tri godine.

Bez dosta vremena za prilagodbu, Bilić je uspio u prvom zadatku i došao je do prve pobjede s novim klubom. Za odličan početak angažmana hrvatskog trenera pobrinuli su se nogometaši Watforda u gostujućoj pobjedi na uvijek zahtjevnom gostovanju kod Stoke Cityja rezultatom 4:0.

Ismaila Sarr donio je Watfordu vodstvo na poluvremenu kada je izbjegao nedozvoljenu poziciju i pogodio glavom s deset metara. Gosti su ugasili sve nade Stokea o nadigravanju u drugom poluvremenu, kada su im zabili još tri puta. Ken Sema je dao drugi pogodak iz blizine u 64. minuti, prije nego što su Keinan Davis Vakoun Bayo zaključili svoju najveću pobjedu kluba u 18 mjeseci.

Bilić na klupi Watforda debitirao uvjerljivom pobjedom

Pohvalno je o prvoj utakmici Bilića na klupi Watforda pisao BBC:

Slaven Bilić krenuo je senzacionalnom pobjedom u kojoj su njegovi nezadrživi Stršljenovi zabili četiri gola Stokeu. Navijače Watforda šokirao je otkaz Edwardsu u ponedjeljak i Biliću je bila nužna pobjeda u prvoj utakmici kako bi momčadi i klubu donio instantni skok ne samo rezultata nego i atmosfere. Za sve to Watford je imao idealnog suparnika u jadnom Stokeu. Ta momčad, sa samo 12 bodova iz 11 kola je beznadna i nije čudo da je od Watforda doživjela najteži poraz otkako se prije četiri godine vratila u drugu ligu, naveli su.

Bilić, koji je doveo West Bromwich Albion do promocije u Premiership 2020. tijekom svog posljednjeg angažmana u Engleskoj, zadovoljan je debijem s novim klubom.

To je početak iz snova. Velika pobjeda za nas. Četiri gola, koja su zabili napadači. To je ono o čemu se sanja prije utakmice. Nećemo se sada zaletjeti jer smo pobijedili, ali ovo je plan koji želimo slijediti. Ovo je obrazac. Ovo je sjajan primjer onoga što bismo trebali učiniti. Trebali bismo pokušati poboljšati ovo. Htjeli smo nešto na čemu možemo graditi i to smo pokazali. Želim da igramo tako i sa samopouzdanjem. To nije uvijek lako jer imate publiku, imate medije, imate one upitnike koji se dižu kada gubite. Ali to je cilj, rekao je Slaven Bilić za engleski BBC nakon utakmice, prenosi Sportske novosti.

Watford se ovom pobjedom digao na sedmo mjesto tablice Championshipa i samo bod od zone koja osigurava doigravanje za promociju u Premier ligu. Za već tri dana na domaćem terenu dočekuju Swansea.