Bilbija nastavio gdje je stao prije odlaska: Zrinjski se s pobjedom vraća iz Zenice

Nogometaši Zrinjskog su u 20. kolu Premijer lige BiH u Zenici s 2:0 svladali Čelik.

Utakmica nije dobro počela za Plemiće jer se već u trećoj minuti ozlijedio Edin Rustemović. Nakon sudara s jednim igračem Čelika ostao je ležati na terenu.

Nekoliko minuta mu se ukazivala liječnička pomoć nakon čega je vozilom Hitne pomoći odvezen s Bilinog polja, a zamijenio ga je Ivan Čurjurić.

Zrinjski je prvi put zaprijetio u 15. minuti, ali Bilbija loše šutira i glavom šalje loptu pored gola. Čelik je dvije minute kasnije uzvratio preko Grahovca, ali i njegov udarac odlazi pored gola.

U 22. minuti raspoloženi Grahovac upošljava Bajktarevića čiji udarac brani Horkaš. Nakon nekoliko prilika uslijedio je mirniji period obilježen velikom borbom, ali bez konkretnih prilika.

Huseinbašić u 41. minuti dobro prolazi po desnoj strani i ubacuje za Žunu čiji udarac sjajnom intervencijom brani Horkaš.

Uslijedili su pritisci Zrinjskog preko Filipovića što je urodilo plodom u nadoknadi prvog poluvremena kada krilni igrač gostiju šalje odličnu loptu za Bilbiju koji glavom matira Pavlovića za 1:0.

Domaćin je početkom drugog poluvremena napravio dvostruku izmjenu pokušavajući što prije doći do izjednačenja, ali nisu uspijevali ozbiljnije ugroziti goste.

U 66. minuti Čelik propušta najbolju priliku na utakmici. Nakon ubačaja iz kornera Horić šutira glavom, a njegov udarac brani Horkaš.

Domaćin je nastavio s ofenzivom, u 80. minuti dolazi do izjednačenja, ali je gol opravdano poništen zbog zaleđa.

Samo dvije minute kasnije Zrinjski preko Zeca dolazi do drugog gola. Krilni igrač Plemića je tako sjajnim prvijencem riješio i pitanje pobjednika.

Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao i Zrinjski s tri boda otvara proljetni dio sezone.

NK ČELIK: Pavlović, Horić, Vrhovac, Resić, Bajraktarević, Huseinbašić, Grahovac, Žuna (od 46. minute Cenaj), Aganspahić (od 77. minute Salčinović), Zeljković, Perišić (od 46. minute Mahmutović).

HŠK ZRINJSKI: Horkaš, Zlomislić, Kunić (od 71. minute Škrbić), Barbarić, Rugašević (od 5. minute Čurjurić), Jakovljević, Rustemović, Filipović, Zec, Tičinović, Bilbija.

U isto vrijeme odigrana je i utakmica između Slobode i Mladosti Doboj-Kakanj, a ona je završena bez golova.