BiH uvjerljivom pobjedom nad Austrijom ostala u utrci za EP – Jabuka.tv

BiH uvjerljivom pobjedom nad Austrijom ostala u utrci za EP

Rukometna reprezentacija BiH u nedjelju navečer je u Bugojnu pobijedila Austriju sa 27:21 (11:10) u 4. kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2022. godine u Mađarskoj i Slovačkoj.

Bh. rukometaši zabilježili su važnu pobjedu u kvalifikacijama kojom su ostali u igri za plasman na EP.

Izabranici Ivice Obrvana, koji je debitirao na klupi bh. reprezentacije, sjajno su otvorili susret. U prvih deset minuta igre imali su visoku prednost 5:1, ali su gosti u nastavku znatno popravili igru u obrani, preokrenuli rezultat i poveli s 9:7. Golovima Perića i Haseljića BiH je poravnala rezultat, a nakon novog vodstva Austijanaca golovima Prce i Haseljića prvo poluvrijeme ipak su riješili s minimalnom prednosti 11:10.

Drugi dio susreta bh. rukometaši otvorili su bez oscilacija u igri. Sjajnom obranom, predvođenom vratarom Burićem, i efikasnim napadom u potpunosti su preuzeli dominaciju, koju su na kraju pretvorili u uvjerljivu pobjedu od šest pogodaka razlike, javlja Fena.

U bh. momčadi najefikasniji su bili Josip Perić s pet te Nikola Prce i Vranješ sa po četiri pogotka, dok je Austrijance predvodio Weber sa sedam golova.

U preostala dva susreta kvalifikacija reprezentacija BiH 29. travnja dočekuje Njemačku u Bugojnu, a tri dana kasnije gostuje u Grazu protiv Austrije.