BiH teško poražena od Crne Gore

Rukometna reprezentacija BiH pretrpjela je drugi poraz u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2024. u Njemačkoj.

Izabranici Irfana Smajlagića su u susretu drugog kola kvalifikacija u nedjelju navečer u sarajevskoj Skenderiji poraženi od Crne Gore sa 25:36.

Rukometaši BiH prikazali su lošu igru i doživjeli još jedan težak poraz, nakon što su u prvom kolu u Mariboru izgubili od Slovenije s 28:20.

Tijekom cijele utakmice gostujući rukometaši bili su bolji protivnik, lako su dolazili do prostora za šut i već nakon prvih 30 minuta imali deset golova prednosti.

Na početku drugog poluvremenu rukometaši BiH zaigrali su nešto bolju obranu, vratar Ahmetašević je obranio četiri napada Crnogoraca, a s tri vezana gola BiH je uspjela smanjiti zaostatak na sedam. No, to je bilo sve što su rukometaši BiH uspjeli uraditi s obzirom na to da su u nastavku gosti ponovno vratili dvoznamenkastu prednost i došli do druge pobjede u kvalifikacijama, javlja Fena.

Najefikasniji u reprezentaciji BiH bio je Marko Davidović s devet pogodaka, dok su Crnu Goru vodili Miloš Vujović s osam i Nemanja Grbović sa sedam golova.

U drugom susretu u skupini Slovenija je u gostima svladala Kosovo s 29:24.

Kvalifikacije se nastavljaju u ožujku 2023. godine kada rukometaši BiH igraju dvomeč s Kosovom.