BiH svladala Tursku u prijateljskoj utakmici s čak 14 kartona

Mlada (U-21) nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je u prijateljskom susretu u Kaknju svladala odgovarajuću selekciju Turske s 2:1.

Izabranici Darka Nestorovića odigrali su drugi pripremni susret u sklopu provjere momčadi pred početak kvalifikacija za europsko prvenstvo, te nakon poraza od olimpijske (U-23) reprezentacije SAD-a, upisali pobjedu protiv vršnjaka iz Turske.

Svi pogoci na ovom susretu postignuti su u prvom poluvremenu, a oba pogotka za BiH postigao je nogometaš zagrebačkog Dinama, kapetan reprezentacije Armin Hodžić.

BiH je do vodstva došla već u 8. minuti, ali Turska u 25. minuti dolazi do izjednačenja. Pred kraj prvih 45. minuta Hodžić postiže svoj drugi pogodak iz jedanaesterca i postavlja konačni rezultat utakmice.

U drugom poluvremenu utakmice gladatelji su mogli vidjeti grubu igru obje momčadi, koja je rezultirala velikim brojem žutih kartona i jednim crvenim koji je dobio igrač Turske pred sami kraj utakmice.

Obje momčadi su imale nekoliko prilika za postizanje pogotka, ali promjene rezultata nije bilo.

”Velika stvar za mene što se ova utakmica odigrala ovdje u Kaknju, gdje sam rođen i na stadionu gdje sam počeo svoju karijeru. Pobijedili smo izuzetno jaku ekipu Turske i ja sam zadovoljan. Pored golova imali smo još par dobrih prilika”, rekao je nakon utakmice izbornik Darko Nestorović.

BiH: Kjosevski, Memija, Merajić, Miletić, Hodžić, Radovac, Omerbašić, Sadiković, Jelisić, Mihojević, Rahmanović. Igrali su još: Aćimović, Šatara, Trkulja, Predragović, Prevljak, Musić. Izbornik: Darko Nestorović.
Turska: Kocuk, Coskun, Karaal, Cinemre, Ozdemir, Baris, Sahin, Kahveci, Cicek, Yokuslu, Basacikoglu. Igrali su još: Uruc, Tosun. Izbornik: Mehmet Hacioglu.