BiH slavila u Kazahstanu

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je 2:0 na gostovanju kod Kazahstana u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Junak pobjede bio je 26-godišnji napadač Smail Prevljak, koji je u 25. i u 66. minuti zabio jedina dva gola na utakmici.

Za BiH je 90 minuta odigrao Dinamov Amer Gojak, dok su drugi dinamovac Luka Menalo te Goričin Aleksandar Jovičić i Lokomotivin Branimir Cipetić ostali na klupi.

BiH je tako prvom pobjedom u ovim kvalifikacijama preuzela drugo mjesto u skupini D, ali njeni glavni konkurenti za drugo mjesto Ukrajina i Finska od 18 sati igraju međusobni ogled i jedna od te dvije momčadi može prestići BiH, piše Index.hr

Reprezentacija naših susjeda je u zahtjevnoj situaciji, ali do kraja kvalifikacija ovisi sama o sebi. Izabranike Ivajla Peteva očekuju još tri susreta u skupini, dva protiv Ukrajine i domaći ogled s Finskom.

Tri pobjede bi im, dakako, osigurale drugo mjesto i plasman u dodatne kvalifikacije, no neće ih biti lako izboriti. Francuska na prvom mjestu izgleda nedostižno za sve ostale.