BiH se porazom oprostila od Europskog prvenstva

Futsal reprezentacija BiH porazom od Azerbajdžana 4:2 završila je debitantski nastup na Europskom prvenstvu u Nizozemskoj.

Azerbajdžan je poveo u 7. minuti iz prve prave prilike. Majstorski solo prodor je nakon kontre napravio Bolinha i pogodio same rašlje. Eduardo je u 11. minuti iz kontre pogodio za 2:0.

BiH je već u sljedećoj minuti smanjila na 2:1 kada je iz penala siguran bio kapetan Anel Radmilović.

Igrač Azerbajdžana Felipinho zbog prekršaja dobiva drugi žuti karton u 31. minuti, te je bh. momčad dvije minute imala igrača više. Iskoristili su izabranici Ive Kreze brojčanu prednost, te je Nermin Kahvedžić u 32. minuti izjednačio rezultat na 2:2.

Ipak, radost nije dugo trajala jer je već u 33. minuti Rafael Vilela pogodio za 3:2. Za konačnih 4:2 pogodio je Gallo u posljednjoj minuti utakmice.

BiH je u prva dva kola također upisala poraze. Prvi od Španjolske 5:1 te od Gruzije 2:1.

• BiH: Stanislav Galić, Blago Gašpar, Bilal Jelić, Marijo Aladžić, Nermin Kahvedžić, Darko Milanović, Almedin Bundavica, Josip Sesar, Davor Arnautović, Srđan Ivanković, Anel Radmilović, Josip Bošković, Kristijan Pantić, Samir Gosto.