BiH rutinski s 5:0 slavila protiv Gibraltara

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u subotu navečer je u Zenici na Bilinom polju svladala reprezentaciju Gibraltara s 5:0 u petom kolu skupine H kvalifikacija za svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine.

Za BiH su pogađali Vedad Ibišević dva puta u 4. i 43., Avdija Vršajević u 52., Edin Višća u 56., a konačan rezultat je postavio u sudačkoj nadoknadi Bičakčić.

BiH je tijekom cijelog susreta imala inicijativu i bila dominantnija momčad na terenu, unatoč malim poteškoćama u realizaciji u prvom poluvremenu.

Za veće vodstvo dobre prilike su imali Armin Hodžić, Ermin Bičakčić te Edin Višća, dok su gosti zaprijetili preko Casciaroa u 16. minuti, ali njegov udarac ispred vrata izblokirao je Ervin Zukanović.

U drugom poluvremenu su ”Zmajevi” imali apsolutnu kontrolu na utakmici i nekoliko dobrih prilika, nakon što su igrači Gibraltara fizički u potpunosti pali.

Izabranici Mehmeda Baždarevića opravdali su ulogu apsolutnog favorita i ostvarili treću pobjedu u kvalifikacijskom ciklusu.