BiH poražena od Austrije

Rukometaši Bosne i Hercegovine nisu uspjeli doći do druge pobjede na Svjetskom prvenstvu u Kataru čime bi najvjerojatnije osigurali drugi krug. U drugom kolu skupine B Austrija je svladala BiH s 23:21 i izjednačila se s bh. reprezentacijom u grupi sa po dva boda.

U vodstvu su Hrvatska i Makedonija sa po četiri boda.

Bh. rukometaši imali su 14:14 u drugom poluvremenu utakmice, no golman Austrije Nikola Marinović zaključao je svoja vrata, a Austrijanci su složili seriju 5:0 i došli do 19:14 čime su praktično riješili pitanje pobjednika.

Rukometaši Dragana Markovića u tom razdoblju skoro 11 minuta nisu postigli gol i otišla je velika šansa da se prvenstvo otvori s dvije pobjede.

Dejan Malinović postigao je šest golova, a Senjamin Burić četiri. Bh. golman Benjamin Burić obranio je 12 lopti, no na drugoj strani briljirao je Marinović s 14 obrana.

BiH će u sljedećoj utakmici u ponedjeljak igrati protiv Makedonije.