BiH pobjedom zaključila kvalifikacije za Eurobasket

Košarkaška reprezentacija BiH svladala je Bugarsku s 80:61, u posljednjem susretu kvalifikacija za nastup na Europskom prvenstvu koje će se igrati 2022. godine u Češkoj, Gruziji, Italiji i Njemačkoj.

Izabranici Vedrana Bosnića su ostvarili pet pobjeda i poraz u okviru kvalifikacijske skupine H te su osigurali prvo mjesto u konkurenciji reprezentacija Grčke, Latvije i Bugarske.

Utakmica protiv Bugarske nije imala rezultatski značaj, ali košarkaši BiH su pokazali dozu požrtvovanosti i profesionalizma te su okončali kvalifikacije pobjedom, javlja Fena.

BiH je vodila tijekom cijelog susreta, ali ozbiljniju razliku i konačnu pobjedu osigurala je tek u posljednjoj četvrtini susreta.

Najefikasniji u redovima BiH bio je Kenan Kamenjaš sa 17 koševa, Emir Sulejmanović je dodao 14, a John Daniel Roberson 13 koševa.

Kapetani Širokog i Zrinjskog, Jure Zubac i Tihomir Vranješ (1 obrambeni skok), na parketu su proveli po 1:28 minuta.

U reprezentaciji Bugarske istaknuli su se Konstantnin Kostadinov i Hristo Zahariev s po 11 koševa.