BiH na Pecari pobijedila Grčku

Juniorska futsal reprezentacija BiH (U-19) pobijedila je Grčku 3:1 u prvom susretu skupine 5 kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2023. igranom u srijedu navečer u dvorani Pecara u Širokom Brijegu.

BiH je povela 1:0 pogotkom Mateja Kreze u 3. minuti. No, već u 6. minuti kapetan Grčke Panagiotis Grigorakos sjajnom solo akcijom donosi svojoj momčadi izjednačenje.

Alem Kadić u 31. minuti, na asistenciju Todorovića iz kornera, glavom postiže pogodak za 2:1. Konačnih 3:1 postavio je Srđan Čatić dvije sekunde prije kraja utakmice udarcem iz svog kaznenog prostora.

Za reprezentaciju BiH igra Širokobriježanin Mario Kolobarić, inače član domaće MNK Hercegovine dok je njegovog klupskog kolegu vratara Hrvoju Sabljića ozljeda zgloba spriječila da bude u sastavu za ovu utakmicu.

Zanimljivo, BiH je protiv Grčke bila nominalni gost.

U susretu igranom od 17:00 sati na Pecari, Francuska je s 5:0 deklasirala Azerbajdžan.

U četvrtak su na Pecari na rasporedu također dvije utakmice. Od 17:00 sati sastaju se Grčka i Francuska dok će BiH protiv Azerbajdžana igrati od 20:00 sati.

Ulaz na sve utakmice je slobodan, a za gledatelje otvoren je Ulaz 1 dvorane Pecara.