Poljska preokretom pobijedila BiH

Nakon vrijednog boda u Firenzi protiv Italije, očekivanja pred dvoboj s Poljacima bila su ogromna, posebno jer u gostujućem timu nema Roberta Lewandowskog, no dvoboj u Zenici nije protekao onako kako su domaćini to planirali.

Izbornik Dušan Bajević je poprilično izmijenio sastav, pa je odlučio poštedjeti Edina Džeku, da bi napadača Rome ubacio tek u 60. minuti.

Naknadno je, na poluvremenu, ušao i Edin Višća, Begović je branio umjesto Šehića, Kolašinac i Cipetić te Cimirot kao i Šunjić bili su od onih koji su igrali od početka u Firenzi, a večeras su sjedili na klupi.

Izgledalo je dobro na početku susreta i sa “šarenim” sastavom. Imala je reprezentacija BiH incijativu ispočetka, no prave šanse nije bilo, ali u 23. minuti je Koljić izborio penal koji u gol pretvara Haris Hajradinović.

Golman Fabiansky je pročitao namjeru Hajradinovića, ali je udarac bio previše precizan da bi spasio svoj gol

Onda su uslijedili napadi Poljaka, Poljaci su imali stopostotnu šansu u 42. minuti, kada je Jozwiak ubacio, a s pet metara Grosicki šutirao ravno u Begovića. Sreća je tada poslužila BiH, ali ne i u 45. minuti kada Glik na ubačaj Grosickog iz kornera sjajno skače i pogađa za 1:1.

Poljaci su opasniji na otvaranju drugog dijela, ušao je onda i Džeko, no definitivno BiH nije izgledala baš najbolje na terenu. Stezao se obruč oko gola, da bi u 67. minuti nakon sjajne akcije Poljaka Grosicki pogodio za 2:1 i potpuni preokret Poljske, piše SportSport.ba

Poljska je zasluženo slavila pobjedu na gostovanju u Zenici gdje nije bilo publike zbog zabrana uslijed koronavirusa.