Biberon na krilima Ćorluke i Sutona izborio finale “Kutije šibica”

Ovogodišnje finale Kutije šibica donosi dvoboj dvije momčadi prepune sadašnjih i bivših reprezentativaca Hrvatske u futsalu. MNK Cvjetno Poliklinika Milojević puna je igrača Futsal Dinama dok Biberon Amarenu uglavnom čine igrači Split Tommyja i Crnice.

Finale će definitivno ponuditi puno uzbuđenja, riječ je o protivnicima koji se izvrsno poznaju, posjeduju visoku kvalitetu i bili su među glavnim favoritima za titulu.

Dok se Cvjetno očekivano više mučilo s Big Bangom (pobjeda boljim izvođenjem šesteraca nakon regularnih 2:2), Biberon Amarena nije imala prevše problema protiv Pizzerije Stari Zagreb. Biberon je u završnici prvog poluvremena stigao do vodstva, a nakon što je u drugom dijelu postigao i drugi gol, Pizzeria Stari Zagreb potpuno je pala i Biberon je rutinski priveo utakmicu kraju, navodi Sportnet.hr.

U 16. minuti Biberon je poveo nakon što je Geljić komplicirao pred svojim golom, Ante Ćorluka ga je prisilio na pogrešku, lopta je došla do Šamije koji lakoćom zabija s devet metara.

Sredinom drugog dijela susret je odlučen. Prvo je Bajrušović odlično proigrao sjajnog Gruđanina Ćorluku koji pogađa iz blizine na 2:0, a dvije minute kasnije Šamija drugim golom odvodi Biberon na plus tri. 30 sekundi prije kraja Vedran Mesec samo je postigao počasni pogodak za Pizzeriju Stari Zagreb.

Treba kazati kako je Ante Ćorlukla odigrao briljantnu utakmicu, dok za Josipa Sutona nije ni potrebno govoriti da je i ovaj put bio na visini zadatka tako da su glavne uloge u ovoj predstavi imala dva hercegovačka futsal igrača Josip Suton i Ante Ćorluka.

Finalni dvoboj na rasporedu je u četvrtak od 18:45, u 15:20 igra se dvoboj za treće mjesto, finale veterana između Matan Nekretnina Senjak i Sofre počinje u 17:45, a žensko finale između ŽMNK Mcplus DC Gržela Fotex i Alumnusa SC Flegar počinje u 16:20.