Bez pobjednika u pripremnoj utakmici Širokog i Zlate Moravce

Nogometaši Širokoga Brijega odigrali su neriješeno (1:1) protiv slovačke Zlate Moravce pripremnom susretu igranom u srijedu po izuzetno vjetrovitom i hladnom vremenu u Trening kampu ”Musa-Karačić”.

Domaći su zaprijetili već u osmoj minuti. Ćavar je sjajno šutirao, a minut kasnije gosti uzvraćaju preko Brankusa, bez promjene rezultata.

U 18. minuti dvije poluprilike za goste, prvi put je Bruno Oliveira otklonio opasnost u posljednji trenutak, a drugi put Josipović lagano odbranio.

Najbolja prilika za Široki u 29. minuti, Kuprešak je pogodio okvir gola, a nakon toga golman Lukač zaustavlja pokušaj Vukoje.

Bravure Radića u protivničkoj obrani u 42. minuti, vraća loptu do Ćavara kojeg u posljednji trenutak blokira odbrana gostiju. Zlate Moravce prijeti u 43. minuti i to je njihova najbolja šansa na utakmici.

U drugom poluvremenu prva prilika za Široki u 56. minuti preko Lovrića, njegov udarac odlazi pored gola gostiju. Vukelić odlično šutira u 60. minuti brani golman Lukač.

Dosta otvorena igra u drugom poluvremena. Mudry je u 66. minuti imao najbolju šansu za ekipu iz Slovačke, ali golman Tomić sjajno brani.

U 77. minuti bio je i prvi pogodak na ovom susretu, a poveli su gosti. Nakon gola gostiju Široki prijeti preko Vukelića u 83. minuti, golman gostiju spašava svoj tim, ostalo je 0:1.

U samom kraju utakmice dosuđen je jedanaesterac za Široki, Lukić je bio uspješan s bijele točke i pogodio za konačnih 1:1.

Sljedeću pripremnu utakmicu Široki igra protiv Neretvanca u srijedu, 1. veljače, u 13:00 sati u Trening kampu ”Musa-Karačić”