Benzema i Real izbacili PSG nakon ludog preokreta

Real Madrid i Manchester City su druga dva četvrtfinalista Lige prvaka.

Nakon što su Parižani pogotkom Kyliana Mbappea slavili na Parku Prinčeva (1:0), isti igrač zabio je Kraljevima i u uzvratu na Bernabeu. Ipak, Real je nakon ludog preokreta i hat-tricka Karima Benzeme slavio s 3:1 i prošao u četvrtfinale.

Mbapppe se put nakon odličnog proigravanja Neymara u 39. minuti sjurio prema golu Reala i sigurno pogodio za 0:1. Prethodno mu je pet minuta ranije poništen gol zbog zaleđa, a kasnije u 54. minuti još jedan pogodak.

No, Real se vratio u igru u 61. minuti. Nakon pritiska Benzeme i poigravanja PSG-ovog vratara Donnarumme u svom šesnaestercu, lopta je stigla do Viniciusa koji je potom vraća Benzemi, a on je sigurno šalje u mrežu za 1:1.

U 76. minuti Real dolazi do vodstva i rezultata koji mu jamči barem produžetke. Velik posao oko ovog gola odigrao je Luka Modrić koji je prvo povukao jednu kontru, a u nastavku akcije majstorski proigrao Benzemu koji je pogodio za 2:1.

No, tu nije bio kraj uzbuđenjima. Ništa se krenulo s centra, već se dogodio potpuni preokret. Na semaforu je bilo 3:1, a po treći put pogodio je Karim Benzema. Marquinhos je odbio loptu Vinicusu koji je jurio po lijevoj strani, no to se pokazalo kao idealno dodavanje za sjajnog napadača Reala koji pogađa pored nemoćnog Donnarumme za potpunu erupciju oduševljenja na Santiago Bernabeu.

Do kraja se rezultat više nije mijenjao i Real je tako izborio četvrtfinale Lige prvaka. Hrvatski reprezentativac i kapetan Luka Modrić odigrao je još jednu vrhunsku utakmicu za Real svih 90 minuta.

U drugoj utakmici večeri Manchester City nije imao većih problema s portugalskim Sportingom. Nakon 0:5 u Lisabonu, Guardiolini igrači u uzvratu na svom travnjaku odigrali su bez pogodaka što im je bilo i više nego dovoljno za prolaz dalje.

Podsjetimo, večer ranije četvrtfinale Lige prvaka izborili su Bayern koji je nakon 1:1 iz prve utakmice, u uzvratu sa 7:1 deklasirao Salzburg, te Liverpool koji je unatoč domaćem porazu od Intera (o:1) s ukupnih 2:1 prošao dalje.