Belgija preokretom pobijedila Dansku

Nogometna reprezentacija Belgije osigurala je plasman u osminu finala EP-a nakon što je u susretu 2. kola B skupine u Kopenhagenu pobijedila Dansku sa 2-1 upisavši i drugu pobjedu.

Danska je povela već u 2. minuti golom Yussufa Poulsena, no Belgijanci su u drugom poluvremenu okrenuli rezultat golovima Thorgana Hazarda (55.) i Kevina de Bruynea (70.).

Domaćin je u 87. minuti umalo izjednačio, no Martin Braithwaite je pogodio gredu.

U srijedu je Rusija u St. Peterburgu pobijedila Finsku sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Aleksej Mirančuk na asistenciju Artema Dzjube u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena.

Na ljestvici vodi Belgija sa šest bodova, Rusija i Finska imaju po tri boda, dok su Danci na začelju s dva poraza.

U zadnjem kolu 21. lipnja sastaju se Rusija i Danska (Kopenhagen), te Belgija i Finska (St. Peterburg).