Bayernova deseta pobjeda u nizu i to na kakav način!

U susretu 23. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayern je na gostovanju pobijedio Wolfsburg 2-1, a pobjednički pogodak postigao je Robert Lewandowski u sudačkoj nadoknadi.

Wolfsburg je poveo u osmoj minuti golom Daniela Didavija i ‘vukovi’ su do konca prvog dijela uspjeli obraniti prednost, no u drugom dijelu Bavarci su okrenuli rezultat.

Sandro Wagner je u 64. minuti izjednačio na odličnu asistenciju Arjena Robbena, a Nizozemac je u sudačkoj nadoknadi izborio kazneni udarac kojeg je realizirao Lewandowski. Bila je to deseta uzastopna pobjeda njemačkog prvaka.

Josip Brekalo nije nastupio za domaći sastav.

Bayer Leverkusen je na gostovanju pobijedio HSV 2-1 skočivši na drugo mjesto. ‘Apotekari’ su poveli 2-0 golovima Leona Baileyja (40) i Kaija Havertza (50), a poraz momčadi iz Hamburga ublažio je Andre Hahn (70). Tin Jedvaj je igrao cijeli susret za Bayer.

Freiburg je u derbiju začelja pobijedio Werder 1-0 golom Nilsa Petersena u 24. minuti iz jedanaesterca.

Na ljestvici vodi Bayern sa 59 bodova, Bayer Leverkusen je drugi sa 38 bodova koliko ima i RB Leipziga na trećoj poziciji, ali i utakmicu manje.