Bayern razmontirao Salzburg, Liverpool prošao Inter

Nogometaši Bayerna pobijedili su austrijski RB Salzburg sa 7-1 (4-0) u uzvratnoj utakmici osmine finala Lige prvaka i tako su se na uvjerljiv način plasirali među osam najboljih momčadi u elitnom europskom klupskom natjecanju.

Bavarci su za samo 23 minute uspjeli doći do tri pogotka prednosti, a sva tri postigao je ponajbolji svjetski napadač Robert Lewandowski. U 12. i 21. minuti Lewandowski je realizirao kaznene udarce koje je sam izborio, a onda je u 23. minuti poentirao i iz igre nakon što je blokirao ispucavanje gostujućeg vratara Koehna. Na 4-0 povisio je Serge Gnabry u 31. minuti. Thomas Muller je pogodio za 5-0 u 54. minuti, a utješni pogodak za goste postigao je 18-godišnji Danac Maurits Kjaergaard u 70. minuti.

U 84. minuti Muller je svojim drugim pogotkom povećao prednost Bayerna na 6-1, a konačnih 7-1 postavio je dvostruki asistent Leroy Sane u 86. minuti, na dodavanje petom Roberta Lewandowskog .

Lewandowski je već u 2. minuti pokazao koliko je gladan pogotka, ali je njegov precizan udarac uspio obraniti Koehn. U istoj minuti na suprotnoj strani su do pogotka mogli doći i Austrijanci. Capaldo se našao u izglednoj situaciji u kaznenom prostoru, ali mu je Kingsley Coman došao iza leđa i uspio blokirati udarac.

Thomas Muller

U 11. minuti Wober je prvi put pokosio Lewandowskog u kaznenom prostoru, nakon što je Poljak sjajno prihvatio loptu, zagradio se i došao ispred svog čuvara koji ga je srušio. Za suca Turpina nije bilo dileme. Lewandowski je sam preuzeo odgovornost, poslao vratara u jednu, a loptu u drugu stranu.

Deset minuta poslije ponovno je Wober srušio poljskog napadača, ali se Turpin nije odmah oglasio i pokazao na bijelu točku. Tek provjerom VAR-a ustanovljeno je da se prekršaj dogodio u kaznenom prostoru. Lewandowski je napravio isto što i kod prvog kaznenog udarca i pogodio isto mjesto za 2-0.

Samo dvije minute poslije obrana Salzburga popustila je pod pritiskom Bayernovih igrača. Na kraju je vratar Koehn dobio loptu i pri pokušaju ispucavanja pogodio Lewandowskog od kojeg se lopta odbila i u luku prešla preko austrijskog vratara, pogodila vratnicu. Poljak je bio najbliži i natkoljenicom gurnuo loptu u mrežu za “hat-trick”, svoj peti u utakmicama Lige prvaka. Lewandowski je tako u utorak ispisao povijest Lige prvaka kao čovjek koji je zabio najbrži hat-trick u povijesti natjecanja, ako se računa vrijeme od početka utakmice do trećeg gola. Ujedno, Poljak je s 12 pogodaka postao najbolji strijelac ovosezonskog izdanja Lige prvaka.

U 31. minuti Bayern je došao i do četvrtog pogotka. Coman je izbacio Gnabryja na desnoj strani, a ovaj pogodio suprotan kut.

Bavarci su i u nastavku održali lekciju neiskusnoj momčadi austrijskog prvaka. Thomas Muller se u 54. minuti prvi put upisao u strijelce uz asistenciju Leroya Sanea.

Bljesak gostujuće momčadi dogodio se u 70. minuti. Kontru je povukao Amerikanac Brendan Aaronson i pravovremeno gurnuo loptu ulijevo prema 18-godišnjem Dancu Mauritsu Kjaergaardu koji je bez razmišljanja potegnuo u gornji desni kut pokraj nemoćnog Neuera.

U 84. minuti Muller je svojim drugim pogotkom povećao prednost Bayerna na 6-1, a ponovno je u ulozi asistenta bio Sane. Dvije minute poslije sjajnu akciju za konačnih 7-1 odigrala je Nagelsmannova momčad. S ruba kaznenog prostora Lewandowski je petom gurnuo loptu za Sanea koji je bio u naletu i lakoćom pogodio bliži kut.

Liverpool – Inter 0:1

Liverpool se plasirao u četvrtfinale Lige prvaka nakon što je kroz dvije utakmice osmine finala protiv Intera slavio s ukupnih 2:1. Ključnom se za prolaz Liverpoola pokazala utakmica odigrana prije dva tjedna u Milanu u kojoj je pobijedio 2:0, budući da je u uzvratu slavio Inter 1:0 i to krasnim pogotkom Lautara Martineza.

Suparnika u sljedećoj fazi natjecanja Kloppovi igrači saznat će na ždrijebu koji će se održati 18. ožujka.

Interov trener Simone Inzaghi je u najavi utakmice napomenuo koliko je za njegovu momčad važno postići pogodak u prvom poluvremenu. Bio je siguran da bi to otvorilo utakmicu i dalo šansu njegovom timu za nadoknadu rezultata iz Milana, no istina je da Inter u prvom poluvremenu nije izgledao kao momčad koja može doći do pobjede.

Marcelo Brozović i Thiago

Za razliku od prve utakmice u kojoj je djelovao spremno za iznenađenje, a dva gola primio u trenucima dominacije, Inter je na Anfieldu u prvih 45 minuta propustio pokazati zašto bi trebao ostati u natjecanju. To se promijenilo u uvodnim minutama drugog dijela, piše Index.

Lautaro Martinez pronašao je golgetersku formu, a to sad i potvrdio krasnim golom u 62. minuti. Pucao je izvan kaznenog prostora, malo s lijeve strane i pogodio suprotni gornji kut Alissonovog gola. Pogotku je prethodilo nekoliko opasnih Interovih akcija.

Ako je tu Inter dobio šansu i pravo nadati se da može do izjednačenja, ta šansa smanjenja je odmah sljedeće minute nakon što je Alexis Sanchez dobio drugi žuti karton i naredbu da napusti travnjak.

Liverpoolove najveće šanse na utakmici? Matipova greda u prvom poluvremenu i dva udarca u okvir gola Mohameda Salaha u nastavku. Pokazalo se ovaj put da ti udarci nisu bili presudni za Liverpoolove ambicije u Ligi prvaka pa Kloppova momčad čeka ždrijeb i ime sljedećeg suparnika.