Bayern pregazio Barcelonu

Nogometaši Bayerna iz Münchena u četvrtfinalu su Lige prvaka na stadionu Luz u Lisabonu deklasirali Barcelonu s 8-2 (4-1), a jedan od strijelca za njemačkog prvaka bio je i hrvatski reprezentativac Ivan Perišić.

Perišić je postigao pogodak za vodstvo Bayerna od 2-1 u 21. minuti kada je odlično pratio akciju Gnabryja, pravodobno utrčao u prazan prostor na lijevom krilu, a zatim snažnim prizemnim udarcem s 10-ak metara svladao Ter Stegena.

Po dva gola za Bayern postigli su Thomas Mueller (4, 31) i Philippe Coutinho (85, 89), a po jednoga su dodali Gnabry (28), Kimmich (63) i Lewandowski (82), dok su golove za Barcelonu postigli Alaba (7-ag) i Suarez (57).

Perišić je igrao za Bayern do 67. minute, dok je Ivan Rakitić ostao na klupi Barcelone.

Susret dva peterostruka europska prvaka očekivao se s najvećim nestrpljenjem od svih četvrtfinalnih dvoboja Lige prvaka, no u Lisabonu je igrao samo Bayern. Osim što su postigli osam pogodaka, Bavarci su imali još nekoliko odličnih prilika koje su propustili.

Bayern će u polufinalu 19. kolovoza također u Lisabonu igrati protiv pobjednika posljednjeg četvrtfinala u kojemu će se u subotu sastati Manchester City i Lyon, piše HRT.

U prvom polufinalu 18. kolovoza igrat će Paris SG i RB Leipzig.