Bayern je novi prvak Europe

Nogometaši Bayerna nakon dva uzastopna poraza u finalima Lige prvaka, večeras su slavili. U njemačkom finalu bili su bolji od Borussije Dortmund rezultatom 2:1.

Početak utakmice pripao je Borussiji, a prvo poluvrijeme opravdalo je očekivanja iako nije bilo pogodaka. Prvi je zaprijetio Lewandowski u 13. minuti, ali Neuer je njegov projektil izvadio ispod prečke. Dvije minute kasnije još bolju priliku imao je njegov zemljak Blaszcyzkowski, pucao je s petnaestak metara malo iskosa s desne strane, ali sjajni Neuer opet spašava svoj gol.

U 19. minuti Reus je iz daljine pucao, ali Neuer izbacuje u novi korner. U 26. minuti velika prilika za Bavarce. Nakon ubačaja sa strane, Mandžukić je bio najviši u skoku, tukao je glavom, Weindefeller je odbranio. Nije se proslavio Robben u posljednjih 15-ak minuta prvog dijela.

Nizozemac je u 30. minuti izašao sam pred Weidenfellera, ali je pucao u njemačkog golmana. Pet minuta kasnije, nova dobra prilika za žute, ali Neuer ulazi u šut Lewandowskom i ponovo spašava svoj gol. U 36. minuti Muller proigrava Robbena, koji je oklijevao i na kraju od svega izborio samo korner. Isti je igrač i izveo udarac iz kuta, Muller nije najbolje zahvatio loptu glavom, a na drugoj vratnici ostaje kratak Mandžukić.

Robben je u 43. minuti, nakon pogreške Hummelsa, izašao sam pred golmana Borussije i onda loptom napucao u lice Weindefellera.

Uvodnih desetak minuta drugog dijela nije bilo većih uzbuđenja, ali bilo je evidentno da je Bayern preuzeo kontrolu nad utakmicom. Sve se promijenilo kada je sjajni hrvatski napadač, Mario Mandžukić u 60. zabio za vodstvo novog njemačkog prvaka. Sjajna akcija, kombinirali su Ribery i Robben, Nizozemac je s lijeve strane ubacio na drugu stranu, hrvatskom reprezentativcu ostalo je samo da pospremi loptu u mrežu. Mario Mandžukić je postao prvi Hrvat koji je postigao pogodak u finalu Lige prvaka!

mario_mandzukic

Osam minuta kasnije, Dante pravi jedanaesterac, a Ilkay Gundogan matira Neuera za izjedančenje. Ubrzo nakon toga, kontra Borussije, Lewandowski dodaje do Hummelsa, a ovaj puca preko gola. U 73. minuti Hummels ispao, Muller je obišao Weidenfellera, a onda Subotić s gol-linije izbacuje loptu.

Weidenfeller je spasio Borussiju do kraja utakmice. Prvo je obranio projektil Alabe u 76. minuti, a onda i Schweinsteigera desetak minuta kasnije. I onda u 89. minuti Arjen Robben pogađa za veliko slavlje Bayerna! (SportSport.ba)

Bayern – Borussia 2:1 (Mandžukić 60, Robben 89/ Gundogan 67 – penal)

London – Wembley. Gledatelja: 90.000 SUDAC: Nicola Rizzoli (Ita)

BAYERN: Neuer – Lahm, Boateng, Dante, Alaba – Martinez, Schweinsteiger – Robben, Müller, Ribéry – Mandžukić

BORUSSIA: Weidenfeller – Subotić, Hummels, Piszczek, Schmelzer – Bender, Gundogan – Reus, Blaszcyzkowski, Grosskreutz – Lewandowski