Bayern ‘demolirao’ neprepoznatljivu Barcelonu

Nogometaši minhenskog Bayerna svladali su večeras u prvom polufinalnom ogledu Lige prvaka na Allianz Areni momčad Barcelone rezultatom 4:0, te su na taj način došli na korak od plasmana u veliko finale na Wembleyu.

Bayern je fantastično ušao u susret i već su u drugoj minuti imali veliku priliku. Arjen Robben je šutirao s desetak metara, ali ravno u Valdesa, a čini se kako je Nizozemac bio i sebičan, jer je imao dva slobodna suigrača sama pred golom Barce.

Nakon ove prilike igra se smirila. Bayern je doduše bio nešto konkretniji na sredini terena, a u 25. minuti susreta Bayern je stigao do vodstva. Nakon kornera Riberyja, Dante je sjajno skočio, lopta je došla do Thomasa Müllera, koji matira Valdesa za vodstvo domaće momčadi od 1:0.

bayern_barcelona_2

Potom je Barcelona očekivano preuzela kontrolu nad sredinom terena, ali im nogometaši Bayerna nisu dopustili previše prostora, te Katalonci nisu stvorili niti jednu ozbiljnu priliku pred golom Neura. Na odmor se otišlo vodstvom Bayerna od 1:0.

Nakon samo četiri minute igre u nastavku novi šok za nogometaše Barcelone i ponovno je koban bio korner. Robben je centrirao, Müller je ovog puta odlično skočio, a na pravom mjestu se našao Mario Gomez, koji je pogodio za vodstvo od 2:0.

Tri minute nakon gola nova prilika za Bavarce. Müller je šutirao s vrha kaznenog prostora, ali je lopta otišla pored gola. Zatim je i Franck Ribery imao priliku, ali je i Francuz iz dobre situacije šutirao pored gola.

Nakon drugog primljenog gola Barcelona se malo probudila. Preuzeli su kontrolu nad sredinom terena, ali je i dalje veliki problem predstavljala završnica, jer Katalonci nisu mogli ni pogledati prema golu Manuela Neuera. Prvu ozbiljniju intervenciju golman domaće momčadi je imao u 69. minuti kada je Bartra šutirao, ali je Neuer bio siguran.

U 72. minuti nastavila se katastrofa Barcelone. Arjen Robben je prošao po desnoj strani, te je plasirao loptu u suprotni kut Valdesovog gola, za uvjerljivu prednost Bayerna od 3:0.

Barca je u 76. minuti imala dobru šansu. Ponovno se u prilici našao mladi Bartra, ali je iz dobre situacije šutirao preko gola. Uzvratio je ponovo Müller na drugoj strani. Prošetao se kroz obranu Barce, ali je Valdes spasio svoju momčad još veće katastrofe.

Ipak, samo dvije minute kasnije Müller je ponovno pogodio. Alaba je sjajno prošao po lijevoj strani, ubacio je u sredinu gdje se najbolje snašao Thomas Müller, koji je matirao Valdesa za ogromnih 4:0.

Do kraja je Bayern mirnom igrom zadržao prednost, te su već gotovo izvjesno prvi finalisti Lige prvaka.