Barcelona u velikom derbiju izvukla bod

U velikom derbiju 13. kola Primere Atletico Madrid i Barcelona su odigrali 1-1, a Barcelona se poraza spasila golom Ousmanea Dembelea u posljednjoj minuti.

U prvom dijelu nije bilo nijedne prilike, a ni drugo poluvrijeme nije ponudilo bolji nogomet, ali su gledatelji ipak vidjeli golove.

U 75. minuti Atleticu nije dosuđen kazneni udarac nakon očitog igranja rukom Vidala u Barceloninu kaznenom prostoru, a u 77. minuti Atletico ipak postiže gol – nakon kornera Diego Costa u padu glavom šalje loptu u mrežu. I kada se očekivala pobjeda domaćina, u 90. minuti Messi je pronašao Francuza Dembela, koji prizemnim udarcem “probija” vratara Oblaka.

Ivan Rakitić zbog kartona nije bio u sastavu Barcelone, dok je Nikola Kalinić dvoboj odgledao s klupe domaćina.

Barcelona vodi s 25 bodova, Atletico je drugi s 24, a treća Sevilla ima 23 boda i sutrašnjom se pobjedom protiv Valladolida može vinuti na vrh.