Barcelona u finalu: Rakitić hladnokrvno zabio i dotukao Valenciju

Barcelona se plasirala u finale Kupa kralja nakon što je i u uzvratnoj utakmici bila bolja od Valencije (2:0), a za novi trofej će se boriti protiv Seville (21. travnja).

Barcelona je na vruću Mestallu, pred više od 43 tisuće gledatelja, stigla s prednošću od 1:0 s Camp Noua gdje nije dozvolila iznenađenje. Na poluvremenu nije bilo pogodaka, ali u nastavku je “pukla” obrana “šišmiša”.

U 49. minuti za Katalonce je pogodilo skupocjeno pojačanje Philippe Coutinho, što je bio njegov prvijenac nakon dolaska iz Liverpoola, a trijumf i prolaz u finale potvrdio je golom Ivan Rakitić u 82. Kod oba pogotka asistent je bio Luis Suarez.

Hrvatski reprezentativac odigrao je cijelu utakmicu i po običaju bio među najboljima u redovima pobjednika, javlja tportal.hr.

Klub s Mestalle tako nije uspio prekinuti zastrašujući niz, jer je Barcelona dalje prošla i u 68. od 69 slučajeva kada je vodila nakon prvog ogleda.

Uz to katalonski klub postalo je prva momčad koja se u 115-godišnjoj povijesti ovog natjecanja uspjela plasirati u pet uzastopnih finala.

U finalu Barcelonu očekuje dvoboj sa Sevillom koja je dan ranije kod kuće svladala Leganes 2:0 nakon 1:1 iz prvog susreta.