Barcelona slavila u gradskom derbiju, uz novi gol Ivana Rakitića

Do pobjede u novom gradskom derbiju s Espanyolom došla je Barcelona koja je slavila rezultatom 3:0 i s nova tri boda ostaje na vrhu prvenstvene ljestvice s istim brojem bodova kao i drugoplasirani Real, no kako “Kraljevi” imaju utakmicu manje, objektivno su bliže novom naslovu španjolskoga prvaka.

Nije to bila još jedna briljantna utakmica Barcelone koja se jako mučila, unatoč pobjedi igrom nikako ne mogu biti zadovoljni. Do prvoga i trećega su pogotka došli zbog katastrofalnih grešaka braniča Espanyola koji je morao igrati otvorenije pa je kod drugoga više prostora dobio Leo Messi i lijepo asistirao za pogodak Ivana Rakitića, javlja Sportnet.hr.

Hrabro i vrlo visoko se postavio Espanyol, kao što se i moglo očekivati da će krenuti protiv gradskoga rivala. To im se moglo isplatiti već u petoj minuti kada je Jurado utrčao u kazneni prostor, ali je pucao vrlo slabo i tik pored gola. Nakon obećavajućega početka, konce igre je preuzela Barcelona, ali unatoč visokom posjedu lopte nisu ozbiljnije zaprijetili prema golu Diega Lopeza.

Čvrsta i kompaktna obrana domaćina bila je žrtva katastrofalnoga dodavanja Jurada u 50. minuti koji je “odigrao” u for prema Luisu Suarezu, Urugvajac se našao sam pred vratarom Espanyola i lagano pospremio loptu u mrežu. Barcelona je pritisnula i tražila novi pogodak, vrlo blizu je bila u 60. minuti, kada je Neymar pucao pod samu gredu, ali je Diego Lopez obranio i izbacio u korner.

Uslijedio je pritisak domaćina u potrazi za izjednačujućim pogotkom. Juardo se pokušao iskupiti za pogrešku i u 70. minuti je sjajno pucao, ali je Ter Stegen obranio.

Priča je bila gotova u 77. minuti, Leo Messi je lijepo prošao kroz sredinu, proigrao Ivana Rakitića koji je glatko pogodio daljnji kut Espanyolova gola i upisao se u strijelce. Još jedan poklon dobila je katalonska momčad u 87. minuti, Aaron Martin je promašio loptu kod ubačaja Messija, lopta je došla do Suareza, koji postiže drugi pogodak na utakmici.

Ivan Rakitić je odigrao svih 90 minuta za goste.