Barcelona preokrenula protiv Atletica, Bayern minimalno protiv Benfice

U utorak navečer odigrane su dvije utakmice u okviru četvrtfinala Lige prvaka, a pobjede su upisali domaćini, Barcelona i Bayern iz Munchena, javlja agencija Anadolija.

Barcelona je teže od očekivanog u prvoj utakmici četvrtfinala Lige na svom stadionu “Camp Nou” svladala Atletico Madrid s 2:1. Pogotke za Barcu je postigao Luis Suarez u 63. i 74. minuti, dok je pogodak za Atletico postigao Fernando Torres u 25. minuti utakmice.

Isti igrač je u 29. i 35. minuti dobio žute kartone zbog prekršaja te je ekipa Diega Simeona tako ostala s igračem manjem u ranoj fazi utakmice što je ”Blaugrana” kasnije i iskoristila kreiravši preokret, javlja Anadolija.

U drugom susretu večeri Bayern iz Minhena je na “Allianz Areni” u Munchenu upisao pobjedu protiv Benfice rezultatom 1:0. Jedini pogodak na susretu je postigao Arturo Vidal u 2. minuti utakmice.

U srijedu su od 20.45 sati na programu susreti PSG – Manchester City i Wolfsburg – Real Madrid.