Barcelona nakon preokreta srušila Sevillu uz Messijev hat-trick

U derbiju 25. kola Primere Barcelona je s 4:2 slavila u Sevilli protiv istoimenog domaćina. U fenomenalnoj utakmici Sevilla je vodila dva puta, ali na krilima čudesnog Lea Messija Barca je stigla do preokreta i jako važna tri boda.

Messi je postigao hat-trick, a pobjedu je potvrdio Luis Suarez. Sva tri Messijeva pogotka bila su maestralna, no najljepši je bio prvi na asistenciju Ivana Rakitića, prenosi Gol.hr.

Sevilla je povela nakon dobro izvedenog kontranapada pogotkom Jesusa Navasa u 22. minuti. No, već četiri minute poslije Messi je izjednačio. Loptu mu je ubacio hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić, a Argentinac iz voleja svladao Vaclika. Sevilla je na poluvremenu imala prednost zahvaljujuči pogotku Mercada u 42. minuti.

Preokret u drugom dijelu, Messijev hat-trick

U drugom poluvremenu na scenu je stupio Messi. U 67. minuti se Ousmane Dembele probio po desnoj strani te poslužio Messija koji je preciznim udarcem desnom nogom svladao Vaclika koji je kumovao pogotku lošim ispucavanjem.

U 85. minuti Messi je uz malo sreće došao do lopte nakon blokiranog udarca Alene i sa šest metara prebacio Vaclika koji ga je pokušao spriječiti padom u noge. Veliku predstavu Argentinac je začinio asistencijom za Luisa Suareza u trećoj minuti sudačke nadoknade, a Urugvajac je prebacio istrčalog domaćeg vratara za konačnih 4-2.

Barca se vraća u formu pred dva El Clasica

Bila je ovo važna pobjeda za Barcelonu koja je nanizala čak četiri remija u posljednjih pet utakmica u svim natjecanjima. Momčad Ernesta Valverdea nije u naročitoj formi, no ova efikasna pobjeda kod petoplasirane Seville mogla bi biti najava bolje forme.

Barcu sljedećeg tjedna čekaju dva okršaja u Madridu protiv Reala, prvo u Kupu u srijedu, a onda za vikend u La Ligi.

Rog igrao od prve minute

Ivan Rakitić je odigrao cijelu utakmicu za Barcelonu i upisao asistenciju, dok je Marko Rog po prvi put od dolaska u Sevillu bio u početnoj postavi i vrlo dobro odigrao 60 minuta tijekom kojih je zaradio žuti karton.

U prvoj utakmici subotnjeg programa Getafe je kao domaćin svladao Rayo Vallecano sa 2-1 i sa 39 bodova izbio na četvrto mjesto. Vodeća Barcelona ima 57 bodova, deset više od Atletica, 12 više od Reala, ali madridske momčadi imaju utakmicu manje.