Barcelona nadigrala Juventus, Morati poništena tri gola

U derbi susretu večerašnjeg programa Lige prvaka Barcelona je u Torinu pobijedila Juventus rezultatom 0:2 u 2. kolu grupe G.

Gosti su poveli u 14. minuti, strijelac je bio Ousmane Dembele, a konačan je rezultat postavio Lionel Messi u posljednjim minutama susreta iz kaznenog udarca.

Barcelona je bila bolja kroz cijelu utakmicu, propustila je nekoliko izvrsnih prilika, ali vrijedi spomenuti da su čak tri gola poništena Juventusovom Alvaru Morati zbog zaleđa, nakon pregleda VAR-a.

U istoj grupi Ferencvaroš i Dynamo Kijev su remizirali 2:2 (Nguen 59′ , Boli 90′ / Tsygankov 28′, Da Pena 41′).

U grupi E Sevilla je na svom terenu savladala Rennes sa 1:0, a gol odluke postigao je Nizozemac De Jonog u 56. minuti. Nešto ranije, Chelsea je kao gost bio bolji od Krasnodara rezultatom 0:4.

Nogometaši Manchester Uniteda pobijedili su na Old Traffordu ekipu RB Leipziga s visokih 5:0.

Crvene vragove je u vodstvo doveo Greenwood u 21. minuti na asistenciju Pogbe, a 1:0 je bio i rezultat prvog poluvremena.

Konačni udarac Leipziga zadao je Rashford koji je u razmaku od samo dvije minute (76. i 78.) postigao dva pogotka. Na 4:0 povisio je Martial iz penala u 86. minuti, a konačnih 5:0 postavio je svojim hat-trickom Rashford.

Borussia iz Dortmunda je teškom mukom golom Sancha iz penala u 78. i Haalanda u 91. minuti svladala Zenit, dok su u drugoj utakmici ove grupe Club Brugge i Lazio remizirali 1:1. Correa je doveo Rimljane u vodstvo u 14. minuti, dok je izjednačio Vanaken iz penala u 42.